Svogūnus auginame su vaikais. Atviros pamokos „Svogūnų sodinimas“ konspektas. Mokytojas Drachas M.G.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Rybno – Slobodos vaikų darželis“ Mišutka“

Rybno-Slobodskio savivaldybės rajonas

Tatarstano Respublika

Tiesioginė edukacinė veikla

Svogūnų auginimas ant palangės

Miestas Rybnaja-Sloboda

2017 m

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos santrauka

tiriamasis darbas

"Svogūnų auginimas ant palangės"

Aktualumas. Rudenį ir pavasarį vaikai pradeda sirgti peršalimo ligomis, nes tokiu metu jaunam organizmui trūksta vitaminų. Svarbus vitaminas, atsakingas už mūsų pavasario sveikatą, yra vitaminas C. Medikai ir mokslininkai pataria į kasdienį vaikų racioną įtraukti daugiau šviežių žalumynų. Remiantis tuo, ant palangės galite auginti žalius svogūnus. Svarbi savybė pasisako už vaiko asmenybės ugdymą formuojant tiriamuosius įgūdžius.

Praktinis dėmesysyra tai, kad kiekvienas vaikas gali aktyviai dalyvauti ir stebėti, kaip auga daržovių derlius, pavirtęs į žaliųjų svogūnų plunksnas.

naujovė Ši pamoka – kompleksinis anksčiau žinomų ir šiuolaikinių metodų bei technologijų panaudojimas vaikų paieškos ir tiriamosios veiklos plėtrai.

Tikslas : sudaryti sąlygas, skatinančias 6–7 metų vaikų susidomėjimą moksline veikla.

Programos užduotys:

Švietimas:

Plėsti ir gilinti idėjas apie svogūnus;

Įtvirtinti mintį, kad svogūnams augti namuose reikia šviesos, drėgmės, šilumos ir dirvožemio;

Įtvirtinti vaikų žinias apie svogūnų sandaros ypatumus;

Praktikuokite tinkamus svogūnėlių sodinimo būdus.

Kuriama:

Ugdyti dialoginę kalbą;

Toliau plėsti vaikų žodyną naujais žodžiais (sevok, nigella, mikroskopas);

Ugdyti smalsumą, aktyvumą, iniciatyvą pažintinėje veikloje, norą atlikti stebėjimus ir eksperimentus, gautus tyrimo duomenis surašyti į dienoraštį.

Švietimas:

Didinti susidomėjimą ir pagarbą daržovėms, pavyzdžiui, svogūnams;

Ugdykite norą rūpintis savo rankomis užaugintais svogūnais.

Preliminarus darbas:Pokalbiai su vaikais „Svogūnai, jo išvaizda ir struktūra“, „Svogūnų istorija“, „Svogūnų nauda“;kambarinių ir daržovių augalų apžiūra ir stebėjimas namuose; G. Rodari pasakos „Čipolino“ skaitymas;eilėraščių, patarlių, mįslių mokymasis; sodinti mini sodą grupėje: lapinės salotos, kalendra, žirniai, krapai, pomidorai, pipirai;

Medžiaga: interaktyvi lenta; interaktyvios lentos rodyklė;mikroskopas; mini preparatas iš sultingų svogūnų lukštų; vienuolika stiklinių; vienuolika vienodo dydžio svogūnų gabalėlių; laistymo skardinės su vandeniu; prijuostės; mentelės arba vienkartiniai šaukštai; Aliejinė šluostė; sodinamoji medžiaga (smėlis, pjuvenos, akmenukai, žemė, žemė, popierinės servetėlės, augalų gelis); skudurai; baseinas su vandeniu.

Metodai ir metodai: ekranas, paaiškinimas, meno žodis, klausimai, kūno kultūra, netikėtumo akimirka.

Tiesioginės edukacinės veiklos eiga:

Dalis pamokos:

Vaikinai atvažiavo pas mus, atsisukime į juos ir pasisveikinkime!(Sveiki!) Šauniai padirbėta! Dabar atsigręžkite į mane ir tęskite pamoką!(Visi vaikai sėdi puslankiu, mokytojas yra centre priešais vaikus)

Staigmenos akimirka:(mokytoja į grupę atsineša ryškų neįprastą maišelį, kuris perrišamas auksiniu atlasiniu kaspinu).

Mielieji, šį rytą, kai atėjau į darželį, kitos kaimyninės grupės „Semitsvetik“ mokytoja Galina Vasiljevna padovanojo man šį ryškų ir neįprastą krepšį. Perrišama atlasiniu, auksiniu kaspinu. Galina Vasiljevna įtikinamai paprašė manęs neatrišti, kol neateis vaikinai iš mūsų grupės „Zvyozdochka“. Dabar visi susirinko, ir manau, kad jau galime į tai pažvelgti. Ten turi būti kažkas! Atrišime juostelę!?(vaikų atsakymai)

Vaikinai, pasakykite man, ar jūs ir aš, neliesdami tokio gražaus krepšio, galime nustatyti, kas jame yra? (vaikų atsakymai).Ir kaip mes galime nustatyti, kas yra viduje?(atsako vaikai)

Tai va, mielieji, mes nesuvoksime, kas yra viduje, jei neliesime jo rankomis. Pabandykime liesdami nustatyti, kas tai yra? Yra tik viena sąlyga, apžiūrėjus objektą pirštais, šio objekto pavadinimo garsiai tarti nereikia! Pirmiausia visi bandys išsiaiškinti, jei kils sunkumų, tada užminėsiu mįslę!

(vaikai bando liesdami pajusti, kas yra maišelyje).

Visi galvojo, koks tai objektas?(vaikų atsakymai). Taigi, jei neatspėjote, pabandykite atspėti mįslę:

Jis atrodo toks paprastas

kietas, apvalus, auksinis,

Nuimkite nuo jo odą

Ir pabėgti nuo jo.

Jūs staiga apsipylėte nuo jo ašarų,

Atspėjote? Tai yra…(svogūnas)

Žinoma, tai svogūnas.(Mokytojas išima iš maišelio svogūną). Kas gali ką nors pasakyti apie šį stiprų, apvalų ir auksinį svogūną?(vaikų atsakymai)

Tiesa, pastebėjote, kad jame daug vitaminų, ne viena šeimininkė gali pagaminti skanią vakarienę nepridėjusi svogūnų. Dedama į salotas, sriubas, barščius. Labai naudinga naudoti tiek šviežią, tiek virtą. Naudingos ir žaliųjų svogūnų plunksnos!

Gal kas žinote patarlę apie svogūnus?

(Svogūnas – nuo ​​septynių bėdų, negalavimų).Taip, dabar pažiūrėkite į interaktyvią lentą, čia yra svogūnų sėklos, svogūnų rinkiniai ir didelis svogūnas! Tai yra svogūnų sėklos.(mokytojas nukreipia vaizdą į vaizdą rodykle). Jie vadinami Chernushka. Kai jis pasodintas į žemę, tada išauga toks mažas spindulėlis, vadinamas - sevok(Pažiūrėkite į kitą paveikslėlį.)

Be to, kitais metais saukas pasodinamas į žemę ir pradedamas ja rūpintis.(vaikų atsakymai: purenti, naikinti piktžoles, laistyti). Ir išauga tokia didelė lemputė, turtinga vitaminų(mokytojas nukreipia vaizdą į vaizdą rodykle.)

Vaikinai, atkreipkite dėmesį į šį svogūną. Ką manote apie jo formą, spalvą ir kokį skonį?(vaikų atsakymai) . Dabar noriu, kad mikroskopo pagalba pažiūrėtumėte į mano iš anksto paruoštą mikropreparatą iš sultingos svogūno žievelės.(vaikai pakaitomis žiūri į narkotikus).Domina vaikinai?(vaikų atsakymai). Tai, ką ką tik pamatėte, yra sultingos svogūno žievelės ląstelės, kiekvienos ląstelės centre matėte juodą tašką, šie vaikinai yra ląstelės branduolys. O dabar galite pažvelgti į interaktyviąją lentą ir pamatyti geriau(mokytojas rodo paveikslėlį ekrane).

Na, o dabar norėčiau pasiūlyti įvairiai pasodinti svogūną ant plunksnos, o kai jis užaugs, sunaudosime vitaminus, kurių mums reikia pavasario sezonu.

Bet prieš dirbdami nusivalome dulkes ir šiek tiek pasišildome, daromkūno kultūros minutė:

Eime į sodą. (Judėjimas ratu)

Ten rasime lovų.(Paspausti rankas)

Greitai juos iškaskime.(atgaminti kasimą)

Tada išlyginame.(atkurti lygiavimą)

Kartu pasodinome siją(Atkurti nusileidimą)

Kad plunksnos augtų.(pakelk rankas aukštyn)

Saulė pradėjo leistis.(nuleisti rankas)

Mums reikia laistyti svogūną.(Imituokite laistymą iš laistytuvo)

Užaugo gausus derlius!(Paspausti rankas)

Surinkite svogūnus į krepšelius!(Imituokite renkančias lemputes)

II pamokos dalis:

Puiku vaikinai! Dabar pradėsime praktinę pamokos dalį ir įvairiais būdais pasodinsime svogūnus ant plunksnos. Pasakyk man, kaip sodinti svogūnus?(vaikų atsakymai : pjuvenose, žvyre, smėlyje, žemėje, vandenyje).Teisingai, vaikinai, svogūnus taip pat galite sodinti į žemę sodinukams su šviesa ir be jos, taip pat galite pasodinti pusę svogūno ir ketvirtadalį svogūno, išlaikydami šerdį.(rodomi nusileidimo būdai interaktyvios lentos ekrane).Taip pat yra ir kitų būdų, kaip auginti svogūnus ant plunksnos namuose, pavyzdžiui: popierinėse servetėlėse ir gelyje augalams auginti.

Dar kartą aptarkime, kokių taisyklių reikia laikytis, kad svogūnas greitai augtų ir džiugintų mus žaliomis plunksnomis?(šviesa, vanduo, šiluma).

Tai va, iš anksto išdėliojau ant stalo visą reikalingą medžiagą, dabar sugalvosime po vieną, grupėmis ir svogūnus sodinsime aukščiau nurodytais būdais, sunumeruodami puodelius.

Darbo pradžia(savarankiška vaikų veikla, padeda mokytojas).

III pamokos dalis:

Gerai padaryta, visi darbai baigti, dabar reikia dėti puodelius ant palangės. Dabar pastatykime darbo priemones į vietą ir nusiplaukime rankas(vaikai atlieka užduotį,mokytojas kviečia vaikus pas save).

Taigi mes baigėme, dabar paimsime puodelius ir pastatysime juos į gerai apšviestą vietą. Kokia čia vieta vaikinai?(vaikų atsakymai) Taip, tikrai reikia dėti ant palangės.Bet vieną stiklinę įdėsime į spintą – kur mažai šviesos. Kiekvieną dieną stebėsime ir kasdien įrašysime savo stebėjimų faktus šioje dienoraščio lentelėje pagal sutartinius ženklus, su kuriais susipažinome paskutinėje pamokoje.(Mokytoja prie magnetinės lentos pritvirtina lentelę).Dabar sutvarkome darbo įrangą ir nusiplauname rankas(mokytojas kviečia vaikus pas save). Gerai padaryta, todėl pasodinome svogūnus, dabar lauksime derliaus!

Pamokos analizė:

  1. Ką radome gražiame krepšyje?
  2. Kokiai kultūrai priklauso svogūnas?
  3. Įvardykite svogūnų sodinimo būdus ir taisykles, kuriuos taikėme šiandien? Ar patiko veikla?

Naudotos knygos:

  1. Grigorova N. I. Ekologijos santraukų rinkinys ikimokyklinio ugdymo įstaigai - Borisoglebskas: "Christina", 1998 m.
  2. Gorkova, L.G. Ikimokyklinukų (vidurinių, vyresniųjų, parengiamųjų grupių) aplinkosauginio ugdymo užsiėmimų scenarijai - Maskva: VAKO, 2005 m.
  3. Nikolaeva S.N. Ekologė darželyje - Maskva, 2003 m.

Projektas pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikams „Kaip sodinome svogūnus“

Parengė mokytoja: Zolotukhina N.G. 2017 m
Projekto pavadinimas:„Kaip sodinome svogūnus“
Projekto tipas: pažintinis – tiriamasis projektas pirmos jaunesnės grupės vaikams.
Trukmė: trumpalaikis. (1 mėnuo)
Aktualumas: nūdienos pasaulyje aplinkosaugos problemos yra vienoje iš pirmaujančių vietų, o šiuo metu pagrindinė užduotis yra ugdyti aplinkai rašantį žmogų. Ikimokyklinio amžiaus vaikų auklėjime ir ugdyme šiai problemai spręsti naudojama daug technikų ir metodų, tačiau perspektyviausias yra projektinės veiklos metodas. Projekte dalyvauja ir vaikai, ir jų tėveliai. Šiam tikslui pasiekti vaikai panaudoja įvairiose veiklose įgytas žinias ir įgūdžius, kurie natūraliai prisideda prie visapusiško paties vaiko vystymosi, formuoja bendradarbiavimo įgūdžius. Didžiulį vaidmenį vaikų aplinkosauginiame ugdyme atlieka praktinė, tiriamoji veikla. Miesto vaikai nelabai artimai bendrauja su gamta. Jie, žinoma, pažįsta šalia jų gyvenančius augalus ir gyvūnus. Ne visi vaikai mato, kaip tėvai sodina svogūnus, nuima jų derlių rudenį, naudoja įvairiomis formomis ir įvairiais tikslais. Projektas suteiks vaikams galimybę pamąstyti, kaip auga svogūnai, kokios sąlygos būtinos jiems augti, kodėl jie naudingi. Gebėjimas patiems sodinti svogūnus, jais rūpintis, auginti žalius svogūnus, stebėti, kaip ir kaip greitai išauga į plunksną, kartu atsižvelgiant į tai, kad svogūnus ant plunksnos galima sodinti įvairiais būdais, įskiepija juos. pasididžiavimo ir pergalės jausmas. Ir, svarbiausia, tai geras būdas valgyti savo ekologiškus produktus.
Projekto tikslas: Plėsti vaikų žinias apie svogūnų sodinimą ir svogūnėlių priežiūrą; aktyvinti vaiko iniciatyvą, dėmesį ir atmintį, turtinti vaiko žodyną, įtraukti į projekto darbą vaikus, auklėtojus, tėvelius.
Užduotys:
1) Vaikų supažindinimas su svogūnų sodinimo procesu. Vaikų noro dalyvauti darbinėje veikloje kėlimas.
2) Įtvirtinti mintis apie lanką, išorinės konstrukcijos ypatybes, rasti „apačią“ su šaknimis ir viršūnę;
3) Sužadinti vaikų susidomėjimą konkrečiu objektu – lanku, pasitelkiant poeziją, mįsles, projektavimą ir tiriamąją veiklą.
4) Suformuoti vaikų idėją apie šviesos, šilumos, dirvožemio drėgmės poreikį svogūnėliams augti.
5) Stebėkite svogūnėlių augimo pokyčius stiklinėje vandens ir žemės inde.
6) Išmokykite vaikus kasdien prižiūrėti svogūnus kambario sąlygomis.
7) Tėvų įtraukimas į aktyvų dalyvavimą projekte. Sudominkite juos darželio gyvenimu.
8) Išmokykite vaikus matyti savo darbo rezultatą.
Tiriamosios veiklos dalyviai: pirmosios jaunesniosios grupės vaikai, auklėtoja, mokinių tėvai.
Vieta: darželio grupės kambarys.
plėtros linija aš: ekologiška.
Tyrimo objektas: svogūnas.
medžiagų: žemė, vanduo, svogūnai, indas ir puodeliai sodinimui, laistytuvas laistymui, batas žemei purenti, prijuostės.
Darbo metodai: stebėjimai, pokalbiai, eksperimentai, produktyvi veikla.
Tikėtinas rezultatas:
1) Vaikai sužino, kad svogūnai yra vitaminų šaltinis.
2) Vaikai susipažins su svogūnų sodinimo procesu ir išmoks atlikti paprasčiausias tam reikalingas darbo operacijas.
3) Vaikai semsis žinių ir idėjų apie žaliųjų svogūnų augimą kambario sąlygomis tiek inde su žeme, tiek stiklinėje vandens.
4) Vaikai praturtins savo žodyną žodžių sąskaita (dugnas, svogūnas, lukštas).
5) Susipažinkite su posakiais, patarlėmis, mįslėmis, eilėraščiais apie svogūnus.
6) Išsiaiškinkite, kur ir kokiais tikslais lankas gali būti naudojamas.

1 ETAPAS – PARENGIMAS

1) Tėvų supažindinimas su projekto idėja.
2) Grožinės literatūros rinkinys: posakiai, eilėraščiai, pasakos, mįslės apie svogūnus.
3) Iliustracinės ir parodomosios medžiagos apie lanką rinkinys. Aplanko „Viskas apie svogūnus“ sukūrimas.
4) Dirvos paruošimas svogūnams sodinti.
5) Sodinamosios medžiagos (svogūnėlių) paruošimas.
6) Padėklo ir puodelių svogūnams sodinti įsigijimas.
7) Didaktinių žaidimų „Viršūnės – šaknys“ kūrimas, karpiniai „Daržovės, vaisiai, uogos“.
8) Konsultacija tėveliams „Svogūnų nauda“.

2 ETAPAS – PAGRINDINIS

1) Sodinamosios medžiagos tyrimas ir tyrimas; aplankas „Viskas apie svogūnus“.
2) Eksperimentinė veikla: „Svogūnų struktūra“, „Skonis ir svogūno ašaros“.
3) Pokalbis „Ko reikia augalams augti?“.
4) Mįslių spėjimas, eilėraščių apie svogūnus skaitymas.
5) Bendra veikla: svogūnų sodinimas ir sodinukų priežiūra.
6) Produktyvi veikla: "Svogūnas yra mūsų draugas!" (skulptūra, dažymas, piešimas).
7) Didaktiniai žaidimai „Viršūnės – šaknys“, karpyti paveikslėliai „Daržovės, vaisiai, uogos“, „Sudėk tvarką“.
8) Namų darbai tėvams ir vaikams - animacinio filmo „Luntik. Svogūnai“; nupiešk patarlę apie svogūnus
9) Kolektyvinis darbas „Svogūnų sodas“.

3 ETAPAS – FINALUS

1) Kolektyvinio darbo paroda „Luchok mūsų draugas“.
2) Mes lepinamės svogūnais iš mūsų stebuklų sodo.
3) Vidutinio mobilumo žaidimas „Augink, svogūnai!“.
4) Tėvų piešinių paroda „Patarlė apie svogūnus“.
5) Pristatymas tema "Kaip mes sodinome svogūnus".
Projekto įgyvendinimo metu:
1) Vaikai išmoko sodinti svogūnus ir jais rūpintis.
2) Vykdydami projektą ikimokyklinukai svarstė svogūnų augimą, atkreipė dėmesį į jo, kaip vaistinės žaliavos, vaidmenį.
3) Vaikai susipažino su grožine literatūra apie svogūnus: posakiais, eilėraščiais, mįslėmis.
4) Vaikai įgijo žinių ir idėjų apie žaliųjų svogūnų augimą kambario sąlygomis.
5) Išsiplėtė vaikų akiratis ir protinė veikla. Pats procesas ir projekto rezultatas atnešė vaikams pasitenkinimą, patirties džiaugsmą, savo įgūdžių suvokimą.
6) Atlikto darbo dėka mūsų vaikai gali sąmoningai atsakyti į klausimą, kam reikalingas lankas.
7) Išsiplėtė vaikų žodynas: svogūnėlio kaklelis, sausi žvynai, mėsingi žvynai, dugnas, kulnas su šaknimis.
8) Tėveliai aktyviai dalyvavo Svogūnų pataisos projekte

Apie svogūnus – vaikams

Kas iš mūsų nežino, kas yra svogūnas? Greičiausiai tokių nepažįstamų žmonių nėra. Ir jūs neturite būti patyręs svogūnų augintojas, kad augintumėte šį augalą. Balta, violetinė, geltona – tai seniausias daržovių derlius žemėje.
Svogūnų tėvynė yra kalnuoti Vidurinės Azijos regionai. Kaip kultūrinį augalą pirmieji išmoko juo naudotis Indijos ir Afganistano gyventojai. Tada jis pradėjo savo „pergalės žygį“ į kitas pasaulio šalis.
Tai buvo toks senas paprotys.
Kai pietinių kaimų gatve pajudėjo vestuvių procesija, jos priekyje ėjo valstietis su didžiuliu svogūnų vainiku – jaunos šeimos gerovės simboliu. Ant kaklo buvo nupintas šventinis vainikas. Blizgios lemputės kibirkščiavo saulėje ir „šnibždėjosi“ tarpusavyje savo ypatingu „svogūniniu“ būdu. Iki šiol naudojami vainikai, pynės, pinti dirbiniai iš svogūnų.
Individualūs pokalbiai su vaikais apie svogūnų naudą
Naudingas svogūnų savybes žmogus pastebėjo jau seniai. Svogūnų pasėliai naudingi visiems, ypač žali lapai, kuriuose yra vitamino C ir karotino. Švieži svogūnų žalumynai yra gera antiskorbutinė priemonė, žadina apetitą, gerina virškinimą. Visų rūšių žalieji svogūnai naudingi sergantiesiems ūmiomis kvėpavimo takų ligomis ar gripu, nes juose yra fitoncidų, kurie neigiamai veikia ligų sukėlėjus. Porai rekomenduojami esant medžiagų apykaitos sutrikimams.

Priedas

Pamokos santrauka 1 jaunesniųjų grupėje. Svogūnų sodinimas

Pamokos tema: Pasodinti svogūną
Programos turinys. Supažindinkite vaikus su svogūnų savybėmis: apvalios, kietos, kartokos, verčia aikčioti. Praneškite, kad iš jo galite auginti žalius svogūnus, labai sveikus ir vitaminingus. Išmokykite vaikus sodinti svogūnėlius į žemę.
Želdynams augti reikia vandens.
Pamokos medžiaga: lemputes pagal vaikuciu skaiciu ir mokytojui, kameros su zememis, samtelis, laistytuvas.
Pamokos eiga
Auklėtojas. Vaikai, šiandien gavau siuntinį iš mūsų senelio. Ar norite pamatyti, kas ten yra?
Tada atidarykime. Kas tai? Paimkite po svogūną.
Ar galite pasakyti, kokios spalvos yra lankas?
Kokia tai forma? Parodykite, koks jis apvalus.
Palieskite jį pirštu ir pasakykite: kietas ar minkštas svogūnas?
Dabar supjaustysiu svogūną, užuossiu svogūną. Kuo jis kvepia? (Nusilenkimas.)
Kodėl tu verki? Taip, svogūnai graužia akis ir visus verkia.
Kas nori pasilepinti svogūnais? Koks svogūno skonis? (Tegul vaikai valgo svogūnus.)
Svogūnas kartaus, bet labai naudingas, turi daug vitaminų.
Tai yra svogūnas, jei jį pasodinsite, tada iš jo išaugs žali lapai, žali svogūnai. Žaliuose svogūnuose taip pat gausu vitaminų. Svogūnas turi viršūnę (rodo), iš čia auga žali svogūnai. Bet lemputės apačia yra apačia (rodo). Tarkime, visi kartu – dugnas.
Parodyk man, kur yra tavo lanko apačia? Parodyk man, iš kur augs žalieji svogūnai?
Svogūnus reikia sodinti aukštyn kojomis.
Bet svogūnus galima sodinti ir į žemę.
Žaiskime su jumis žaidimą „Augink, augink svogūną“.
Visi kelkitės, tu būsi lankas. Svogūną sodinu į žemę, apačia. Visi susėdo.
Dabar paimu laistytuvą ir užpilu vandeniu. Čia svogūnas pradeda augti, turi žalius lapus. Visi vaikai tyliai pakyla. Lankas vis auga ir auga. Žalieji svogūnai tampa vis didesni ir didesni. Štai mūsų žalias svogūnas.
(Pabeldžia į duris. Ateina senelis.)
Senelis. Sveiki vaikai! Ar gavai mano dovaną?
Auklėtojas. Ačiū, seneli, už lanką. Norime jį pasodinti, kad vakarienei iš jo išaugintume žalius svogūnus.
Senelis. Nagi, aš tau padėsiu. Galiu auginti svogūnus.
Auklėtojas. Vaikai, eikite į dėžutę su žeme, paimkite svogūną. Raskite lanko apačią. Svogūną reikia sodinti į žemę tokiu dugnu. (Mokytoja rodo svogūnų sodinimo priėmimą. Vaikai paeiliui sodina kiekvieną savo svogūną.)
Senelis. Na, gerai padaryta. Teisingai, augalas apačia.
Auklėtojas. Seneli, ką dabar daryti?
Senelis. O dabar, kad svogūnas augtų, jį reikia užpilti vandeniu iš laistytuvo.
Auklėtojas. Daša, lauko svogūnai. Laistykite atsargiai, nepilkite daug vandens.
Senelis. Visi gerai dirbo sodindami svogūnus, tiesiog puiku. Na aš turiu eiti.
Iki pasimatymo, vaikai.
Auklėtojas. Vaikinai, aš turiu Lukovkos žaislą. Padėkime jį prie savo lanko ir pažiūrėkime, kuris iš jų auga greičiausiai.

Priedas

Modeliavimo užsiėmimų I jaunių grupėje suvestinė

Tema: „Lankas barščiams“.
Tikslas
: Apibendrintų sąvokų žinių įtvirtinimas vaikams. Daržovės.
Užduotys:
1. Įtvirtinti vaikų gebėjimą lipdyti apvalias formas, naudojant plokštinimo, tempimo techniką.
2. Ugdyti vaikų susidomėjimą modeliavimu.
3. Ugdyti vaikus dėmesingumu, darbštumu.
Preliminarus darbas:
Nagrinėjant iliustracijas, kuriose pavaizduotos įvairios daržovės, svogūnai, mįslės, žaidimų parduotuvė.
Medžiagos:
Plastilinas, lenta, krūva, daržovių manekenai, paveikslėliai.
Pamokos eiga:
Mokytojas: Sveiki vaikinai! Kaip aš džiaugiuosi tave matydamas.
Vaikai: Sveiki
Mokytojas: Vaikinai, ar žinote, kodėl aš šiandien atvažiavau pas jus? Patyriau nelaimę, mano sode augo daržovės: burokėliai, svogūnai, morkos. Šiandien pasnigo ir visos daržovės sušalo, o aš turiu virti barščius. Vaikinai, gal galite man padėti? Padarykime lankelį iš plastilino.
Kas tie vaikinai? (nusilenkimas) Kas jis toks? (apvalus) ir kokia jo viršus?
(šiek tiek išsitiesęs). Palieskite jį rankomis.
Kiekvienas vaikas apčiuopia lanką, sakydamas, kad jis apvalus.
Mokytojas: Na, vaikinai, ar manote, kad susitvarkysite?
Vaikai: Taip
Mokytojas: Padarykime lanką. Jis yra apvalus ir geltonas. Paimkite geltoną plastiliną ir padėkite jį tarp delnų. Sukame kamuolį. Ir iš viršaus pirštais ištrauksime mažą nosį. Kaip šitas!
Parodykite vaikams, kaip reikia lipdyti, padėti tam, kas negali susidoroti, tęsti – ištarti veiksmus.
Vaikinai, pažiūrėkime, ką turime. Grožis! Šauniai padirbėta! Norite žaisti?
Vaikai: taip.
Kūno kultūros minutė
Turime daržą, kuriame auga žalieji svogūnai.
Čia toks aukštis, čia toks plotis.
Tu, svogūnai, skubėk čia
Ir šiek tiek pašokti.
- Puiku vaikinai.
Mokytojas: Vaikinai, kaip jūs man šiandien padėjote? Jūs esate geri vaikai, protingi. Nuėjau anūkams virti barščių, o vakare pasakai mamoms ir tėčiams, ką šiandien močiutei lipdavai.
Ką lipdėme? Kokia forma, spalva? (vaikai atsako vieningai)
Ačiū vaikinai už pagalbą! Viso gero!
Rengiame parodą.

Priedas

Pamokos „Meninė kūryba“ (piešimas) santrauka pirmajame jaun

Tikslai: Estetinio aplinkinių objektų suvokimo ugdymas.
Gebėjimo atskirti dažų spalvą (žalią), teisingai jas įvardyti formavimas; piešti delnu.
Vaikų vedimas piešti apvalios formos objektus.
Taisyklingos laikysenos formavimas piešiant (laisvai sėdėti, žemai nesilenkti virš popieriaus lapo, laisva ranka laiko lapą, ant kurio vaikas piešia).
Gebėjimo kruopščiai apdoroti medžiagas, teisingai jas naudoti formavimas.
Medžiagos: svogūnas arba svogūnų manekenas, paveikslėliai su svogūnais, Kolobok žaislas, žalieji dažai, teptukai, servetėlė, stiklinė vandens.
Pamokos eiga: Pedagogas: Vaikinai, užduosiu jums mįslę:
Nieko neerzina
Ir priverčia visus verkti. (svogūnai)
Mūsų draugas Kolobokas vėl atvyko pas mus. Ar parodysime jam savo sodą? Štai koks svogūnas pas mus auga!!! Bet Kolobokas nori parodyti šį lanką seneliams .... Ir nupieškime.
Ar mums reikia žalių dažų? Kas dar yra žalia? (Mokytojas pasiūlo į krepšelį sudėti žalius žaislus, vaikai atlieka užduotį. Galite pereiti per grupę, kviesdami vaikus parodyti žalius daiktus).
Mokytoja rodo svogūnų piešinius ir sako: „Čia yra kitų Koloboką siuntusių vaikų svogūnų atvaizdai. Pradžiuginkime ir jį!
Vaikai pradeda piešti svogūnus, padėdami rankas ant svogūno.

Kūno kultūros minutė"Eime į sodą..."
Eime į sodą vaikai vaikšto ratu susikibę rankomis
Nuimsime derlių
Vienas du trys keturi Penki
Pradedame rinkti.
Vežame morkas "vilkti"
Ir iškasti bulves "kasimas"
Supjaustome kopūsto galvą "Nupjauti"
Apvalus, sultingas, labai skanus parodyti ratą rankomis(triskart)
Išsirinkime truputį rūgštynės "ašara"
Ir mes grįšime į vėžes. Jie vaikšto ratu susikibę rankomis.
Pabaigoje mokytoja padeda vaikų piešinius ant stovo. „Kokį gražų svogūną gavome už Koloboką!!!

Tikslas:

1. Formuoti rūpestingą požiūrį į gamtos pasaulį, norą dalyvauti eksperimentinėje veikloje.

2. Pristatykite skirtingas veisles Lukas (auksinė ir violetinė (raudona)

3. Parodykite svogūnėlių vystymąsi įvairiais augimo tarpsniais.

4. Parodykite šviesos, vandens ir šilumos svarbą vystymuisi ir augimui.

5. Ugdykite stebėjimo gebėjimus
eksperimentuoti, daryti išvadas.

Programos užduotys :

1. Suformuoti idėją apie svogūninius, apie veislių įvairovę ir paskirtį.

2. Sužadinti vaikų pažintinį susidomėjimą auginant šią sodo kultūrą .

3. Suformuoti norą stebėti svogūnėlių pokyčius priklausomai nuo sąlygų.

4. Išmok sukurti patirties situaciją, pasidaryti reikiamus eskizus.

5. Sukelti susidomėjimą eksperimentavimo ir tyrimų veikla.

tikėtinas rezultatas :

Po eksperimento padaryti išvadą, kurie veiksniai prisideda prie augalų augimo ir vystymosi (šviesa, vanduo, šiluma).

Eksperimento dalyviai:

Pedagogai ir vaikai.

Darbo kryptis :

Tyrimas.

Darbo formos:

Svarstymas, palyginimas, patirtis, stebėjimas, priežiūra, laistymas, purenimas, pjaustymas, valgymas.

išankstinis planavimas :

1. Svogūnėlių tyrimas ir palyginimas pagal dydį, spalvą ir veislę.

2. Nustatyti, kokiomis sąlygomis svogūnėliai dygs.

3. Svogūnėlių dygimo stebėjimas. Nustatykite, kuris iš jų išdygo pirmasis.

4. Svogūnėlių augimo tempų palyginimas su stebėjimų įrašymu į kalendorių.

5. Žaliųjų plunksnų kirpimas Lukas ir valgyti.

Įranga:

Svogūnėliai 8 vnt.: auksiniai svogūnai - 4 vnt. ir violetiniai (raudoni) - 4 vnt., stiklainiai, laistytuvai su vandeniu, padėklai su žemėmis, prijuostės darbui.

Pamokos eiga:

globėjas: Vaikinai, prieik arčiau visi prie stalo ir stovėkite aplink jį. Noriu parodyti, ką šiandien radau prie mūsų grupės durų.

(Aš atidarau servetėlę iš dėžutės, kurioje guli svogūnas)

Kas tai?

Teisingai, tai svogūnas. Bet pažiūrėkite, ji ne tik skiriasi dydžiu, bet ir spalva – vienų svogūnėlių žvynai auksiniai, o kitų – violetiniai. Viename jie visi vienodi – tvirti liesti. (Siūlau vaikams gerai pagalvoti, apčiuopti lemputes)

Taip pat noriu papasakoti jums neįtikėtiną istoriją. Eidama laiptais išgirdau kažkieno balsus. Iš pradžių maniau, kad tai vienas iš vaikų, bet pasiklausęs supratau, kad ginčijasi dėžutėje esantys svogūnai.

Auksiniai svogūnai šaukė: Mes, auksiniai svogūnai, esame daugiausiai, šeimininkės deda beveik į visus patiekalus, turime daugiausiai vitaminų, mūsų veislė dažniau sodinama, greitai augame ir daug žalių plunksnų duodame.

Violetinė taip pat neatsiliko - Mes supjaustomi į išskirtines salotas, tačiau tai nereiškia, kad turime mažai vitaminų ir esame mažiau naudingi. Mes taip pat labai greitai augame ir žalių plunksnų skoniu dar niekas nesiskundė.

Du dideli svogūnai ilgai klausėsi šio ginčo, o paskui irgi įsileido į pokalbį – kodėl tu ginčijiesi, mes vis tiek tarp jūsų augame greičiausiai. Augti reikia žemės, šilumos, vandens. O augti galime ir be žemės.

Bet tada lemputės nutilo, matyt, suprato, kad kažkas jas stebi.

Vaikinai, norite išspręsti lemputės ginčą. Sužinokite, kuris greičiau išdygs, duokite žalių plunksnų, ragaukite ir palyginkite. Ar norite dalyvauti eksperimente?

1 pastebėjimas. ,Svogūnų auginimas.

Tikslas: sužadinti vaikų pažintinį susidomėjimą auginti šią sodo kultūrą, norą stebėti svogūnėlių pokyčius priklausomai nuo sąlygų; mokyti kurti patirties situaciją, daryti eskizus.

Surinkusi vaikus prie didelio stalo, mokytoja siūlo apžiūrėti auksines ir violetines lemputes ir jas palyginti. Priveda prie išvados: svogūnėliai vienodo dydžio, formos, bet skirtingos spalvos; visi trys yra tvirti liesti. Tada patikslina, kokių sąlygų reikia, kad svogūnėliai sudygtų ir suteiktų žalumos. Mokytojas siūlo svogūnus auginti įvairiomis sąlygomis – tiek vandenyje, tiek žemėje.

Vieni vaikai pila vandenį į stiklainius, deda svogūnus, klijuoja identifikavimo informaciją, kiti daro eskizus stebėjimo kalendoriaus puslapyje. Baigdamas mokytojas praneša: po savaitės tą pačią dieną mes apžiūrėsime lemputes ir dar kartą nupiešime.

Pastebėjimas Nr. 2, Svogūnų auginimas “

Tikslas: išmokyti vaikus pastebėti dygstančių svogūnėlių pokyčius, sieti šiuos pokyčius (dygimo pradžią) su palankių sąlygų – vandens, šviesos, šilumos – buvimu; išmokite lyginti svogūnėlius, pastebėkite daigumo skirtumą. Pokalbio pradžioje mokytoja patikslina, kiek laiko praėjo nuo svogūnėlių pasodinimo dienos. Svogūnus pasodinome praeitą savaitę, pirmadienį. Šiandien taip pat pirmadienis, vadinasi, praėjo visa savaitė. Ją galima pavaizduoti spalvota juostele, kurią sudaro septyni kvadratai – skirtingų spalvų dienos, kaip mūsų gamtos kalendoriuje. Šią „laiko juostelę“ priklijuosime ant lapo, ant kurio piešime lanką.

Pastebėjimas Nr. 3. ,Auginame svogūnus.

Tikslas: išmokyti vaikus pastebėti svogūnėlių (žaliųjų šaknų) augimo pokyčius, susieti juos su kiekvieno augalo išsidėstymo sąlygomis; daryti eskizus iš gamtos naudojant trafaretus; atkreipkite dėmesį į praėjusią savaitę kalendoriuje, laiko juostą ''.

Pastebėjimas Nr.4. ,Svogūnų auginimas.

Tikslas: išmokyti vaikus pastebėti augančių svogūnėlių būklės pokyčius, fiksuoti skirtumus ir susieti juos su skirtingomis gyvenimo sąlygomis, piešti svogūnėlius iš gamtos.

Pastebėjimas Nr.5. ,Svogūnų auginimas.

Tikslas: ugdyti vaikų stebėjimą - gebėjimą pastebėti augalų augimo pokyčius, susieti šiuos pokyčius su sąlygomis, kuriomis jie yra, ir teisingai atspindėti pastebėjimus piešinyje.

Zainka dalyvauja šiame stebėjime. Jis domisi, ką auga vaikai, nori sužinoti, ką jie daro su svogūnais, stebisi, kad gamta yra ir namuose (kambaryje), o ne tik miške.

Tikslas: parodyti svogūnų svarbą žmonių sveikatai.

  • Suformuoti vaikams idėją, kad svogūnas yra gyvas augalas ir jam augti reikia vandens, šviesos, šilumos; kad vystantis jis pakinta (atsiranda ir auga šaknys ir lapai).
  • Ugdykite kūrybiškumą ir bendravimo įgūdžius.
  • Norėdami ugdyti teisingą požiūrį į sveikatą, išmokite ją palaikyti pavasarį vitaminų, žaliųjų svogūnų pagalba.

projekto idėja- formuoti ikimokyklinukų ekologinį ugdymą, aktyvinti protinę - paieškos veiklą.

Medžiaga pamokai: svogūnai kiekvienam vaikui, laistytuvai su vandeniu, dekoratyviniai papuošalai svogūnams, indai su žemėmis sodinimui, krapų ir petražolių sėklos.

Mokomosios ir pažintinės veiklos eiga:

Mokytojas paprašo vaikų sustoti ratu.

globėjas: - Vaikai, pasveikinkime vieni kitus ir svečius.

Laikykimės už rankų ir šypsokimės vieni kitiems.

globėjas: - Atspėk mįslę: „Sėdi senelis, apsirengęs šimtu kailinių, kas jį nurengia, lieja ašaras.

Vaikai: - Svogūnai.

globėjas: - Ir kodėl jie sako: "Svogūnai yra nuo septynių ligų?"

Vaikai: – Tai vitaminas, svogūnas padeda žmonėms išgyti.

globėjas: - Kaip manote, ką reikia padaryti, kad gautumėte žaliųjų svogūnų? (rodo lanko strėles, vaikų atsakymus). Norint gauti tokias strėles (taip jos vadinamos, nes atrodo kaip strėlės), reikia išdaiginti svogūną.

globėjas: - Ko reikia augalų augimui?

Vaikai:- Mums reikia: žemės, vandens, šviesos, šilumos.

Svogūnų sodinimas

globėjas: – Norite, kad augintume žalius svogūnus.

Vaikai: Taip!

globėjas: - Pasodinkime.

globėjas: - Žiūrėkit, vaikai, kas pas mus lankosi?

Vaikai: - Čipolinas.

globėjas: - O kas yra Čipolinas?

Vaikai:- Pasakos herojus yra lankas.

globėjas: - Žiūrėk, jis ne vienas. (Svogūnai guli lėkštėje, vaikai apžiūri.)

Pasodinkime jį. Ir mes padarysime tokias pat akis kaip Chipolino.

(Vaikai susėda prie stalo, priklijuoja akis į svogūną.)

globėjas: - Ko reikia augalui pasodinti?

Vaikai: - Mums reikia žemės, vandens ir ką pasodinti.

globėjas: - Atneškime viską. (Vaikai atsineša laistytuvą, mentelę, prijuostes, šluostę, formeles sodinimui.)

globėjas: - O kad patys nesusiteptumėte ir nesuteptumėte stalų, ką reikia daryti?

Vaikai: - Užsidėk prijuostes, uždenk stalus. (Vaikai apsirengia prijuostes, padengia stalus aliejumi.)

globėjas: – Kaip manote, ką reikėtų daryti pačioje pradžioje? (Vaikų atsakymai.) Taip, supilkite žemę į sodinimo formą. Kiek žemės užpildyti? (Mokytojas parodo, vaikai padeda pilti.)

globėjas: -Kaip tinkamai pasodinti svogūnėlį. Kokią dalį sodinti į žemę.

Vaikai: - Kur šaknys.

Mokytojas siūlo padaryti skylę žemėje. Pasirinkite sodinimo gylį.

globėjas: - Ką dar reikia padaryti? Ar turėčiau laistyti lemputę?

Vaikai: - Taip! (Vaikai laisto pasodintą svogūnėlį.)

globėjas: Pasodintus svogūnėlius dėsime ant lango, kur daugiau saulės ir šviesos, kurios reikia svogūnų augimui.

globėjas: – O dabar vaikai siūlo mūsų pastebėjimus pasižymėti dienoraštyje, stebėti svogūnų augimą. (Mokytojas parodo lentelę, kurią užpildys vaikai.)

globėjas: - Na, mes su tavimi sunkiai dirbome, pažaiskime.

Žaidimas „Surask draugą“

globėjas: -Kiekvienas iš jūsų gauna daržovių nuotrauką. Kai tik mokytojas duoda ženklą, tu išsklaidysi. Po komandos „Surask sau porą“ jūs, turėdami tas pačias nuotraukas, esate suporuojami. (Žaidime turi dalyvauti nelyginis vaikų skaičius ir žaidimo pabaigoje vienas lieka be poros.)

Svogūnų sodinimo rezultatas po 2 savaičių

Dinara Atyševa
GCD „Svogūnų sodinimas“ santrauka

Amžiaus grupė: vyresnysis

GCD tema: « Svogūnų sodinimas» .

Ugdymo ir plėtros kryptis (mokymo sritis): Kognityvinė raida.

Tikslas: sudaryti sąlygas formuotis idėjoms apie auginimą Lukas.

Užduotys:

formuoti idėjas apie svogūnėlio sandarą, apie augalų augimui būtinas sąlygas;

Plėtoti paieškos veiklą (eksperimentas) ir intelektuali iniciatyva, gebėjimas žodžiu planuoti ir numatyti būsimus pokyčius, vaizduotė ir kūrybiškumas; gebėjimas statyti teiginį, vartoti skirtingas kalbos dalis pagal jų reikšmę, derinti žodžius sakinyje;

Supažindinti vaikus su elementariomis visuotinai pripažintomis santykių su bendraamžiais ir suaugusiaisiais normomis ir taisyklėmis, noru siekti rezultatų, dalyvauti bendrame reikale.

Veikla: pažintinis-tyrimas, komunikacinis, motorinis, žaidimas.

Organizavimo formos: grupė, pogrupis, individualus.

Vaikų rūšių įgyvendinimo formos veikla: žaidimai su kalbos akompanimentu, mįslių spėliojimas, eksperimentavimas.

Įranga: galvos Lukas, plastikinės lėkštės, padėklas, servetėlė, daiginti svogūnai, dėžė žemių, vanduo, laistytuvas, prijuostės, puodeliai, mentelės.

GCD progresas

Auklėtojos veikla

I. Įvadas

Vaikinai, aš turiu kažką po servetėle. Ir ką? Įmink mįslę. "Sėdi senelis, apsirengęs šimtu kailinių, kuris jį nurengia, jis lieja ašaras". Vaikų atsakymai.

Pažiūrėk kiek Lukas! kas jis toks? Ir kokios spalvos? Šiandien į žemę sodinsime svogūnus.

Kas žino, iš ko išaugs Lukas(vaikų atsakymai)

Pažiūrėkime į išdygusią lemputę. Kokios spalvos daigas (vaikų atsakymai)

Išauga viršuje Lukas. Ir taip pat pas svogūnai turi šaknis.

Kam skirtas svogūnas? Kokia iš to nauda (vaikų atsakymai)

Svogūnas padeda pasveikti žmonėms, o kas jį valgys, bus stiprus ir sveikas, nes jame daug vitaminų, be to, jis naikina žmogaus organizme esančius mikrobus.

Kad svogūnas augtų, svogūnėlis sodinamas į žemę su šaknimi, daigas į viršų.

II.Pagrindinė dalis

Ar norite auginti svogūnus mūsų grupėje? Mes pasodinkime nusilenk sau ir kitiems vaikinams.

Ko tam reikia? Yra dėžė su žeme, ko dar reikia? O kad patys nesusiteptumėte ir nesuteptumėte stalų, ką reikia daryti? mokytojas uždengia stalus aliejumi.

Pirmiausia reikia padaryti įdubą žemėje ir ten pasodinti svogūnėlį.

Rasti adresu svogūnų šaknys. Dabar pasodinkite svogūnėlį į žemę.

Pasakykite, kokios sąlygos būtinos svogūnėliams augti (vaikų atsakymai)

Išties – šviesa, šiluma ir vanduo. Dabar svogūnus reikia laistyti.

Dabar padėkite svogūną ant lango, kad jis greičiau sudygtų.

O laistysite kiekvieną dieną ir stebėsite, kaip auga.

Gerai padaryta, o dabar pašalinsime darbus, tapsime draugišku apvaliu šokiu.

apvalių šokių žaidimas "Mes eisime į šokį"

Štai į sodą ateina linksmi žmonės,

Turi nusilenkti augalas nustebinti visus rajone.

Paimsim kastuvą, pradėsime kasti lysves.

Viską kasame kartu, pasodiname svogūną.

Neturėjo laiko augalas, mums reikia laistyti svogūną,

Į rankas paėmė laistytuvus, laistė svogūną.

Kepkite saulę, subrandinkite mūsų svogūną.

Svogūnas užaugs didelis

Mes valgysime su jumis!

III. Baigiamoji dalis.

Vaikinai, ką mes šiandien veikėme? Štai mes vaikinai pasodino daug svogūnų, turėsime vitaminų. Vaikų atsakymai.

Susijusios publikacijos:

Mieli kolegos! Noriu jus supažindinti su darbu su jaunesnės grupės vaikais. Vaikai pirmą kartą tokį darbą atliko darželyje. AT.

GCD „Svogūnų sodinimas“ santrauka ugdymo srityje „pažintinis vystymasis“ Vaikas ir aplinkinis pasaulis. Užduotys: - Išplėsti rodinius.

Vyresniojo amžiaus grupės GCD santrauka tema: „Svogūnų sodinimas“ Užduotys: Pažinimo: įtvirtinti vaikų žinias apie svogūnėlio sandarą,.

Pamokos apie pažintinę tiriamąją veiklą vidurinėje grupėje „Svogūnų sodinimas“ santrauka Tema: „Svogūnų sodinimas“ Tikslas: suaugusio žmogaus su vaikais bendros pažintinės ir tiriamosios veiklos organizavimas. Užduotys: - supažindinti.

Ekologijos pamokos „Svogūnų sodinimas“ santrauka (vidurinė grupė) Ekologijos pamokos santrauka. Tema: „Svogūnų sodinimas“ Vidurinė grupė. Pedagogas: Kolesnikova Elena Michailovna. Užduotys: Išskleisti.

Pamokos „Svogūnų sodinimas“ santrauka Tikslai Ugdyti vaikų smalsumą. Sužadinti vaikų pažintinį susidomėjimą svogūnų auginimu. Išmokykite vaikus išsikelti tikslus. Mokytis.