Vyresniųjų grupėje mankštiname žuvį. Drozdova Irina Sergeevna Tiesioginės edukacinės veiklos vyresniųjų grupėje konspektas „Žuvys akvariume. Teminis žaidimų ir pratimų pasirinkimas mažiems vaikams tema "Žuvis"

Pamoka apie kalbos ugdymą antroje jaunesniojoje grupėje

Kalbos ugdymo pamokos „Akvariumo žuvys“ metmenys

Parengė ir veda logopedinės grupės mokytoja
Vyresnysis ikimokyklinis amžius: Timireva Liudmila Valerievna

Tikslai

Pataisymas:

  • žodyno išplėtimas ir tobulinimas tema: "Akvariumo žuvys";
  • gamtos mokslų idėjų tobulinimas (žuvis, kūnas, galva, uodega, pelekai, žiaunos, žvynai ir kt.);
  • nuoseklios kalbos ugdymas;
  • klausos raida ir vizualinis dėmesys, atmintis, foneminė klausa;
  • stebėjimo, mąstymo ugdymas;
  • bendrosios, smulkiosios ir artikuliacinės motorikos ugdymas;
  • kognityvinės veiklos aktyvinimas:

Švietimas:

  • būdvardžių sutapimas su daiktavardžiais;
  • giminių būdvardžių daryba, daiktavardžių mažybinių galūnių vartojimas;
  • didžiųjų ir mažųjų raidžių galūnių konsolidavimas ir prielinksnio – didžiosios raidės konstrukcijų formavimas.

Švietimas:

  • padidėjęs aktyvumas, sąmoningumas, susidomėjimas logopediniais užsiėmimais;
  • ugdyti meilės gamtai jausmą, rūpestingą požiūrį ir norą rūpintis žuvimi.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

(Mįslės vaikams.)

Pedagogas:

Šis namas nėra medinis

Šis namas ne iš akmens

Jis skaidrus, tai stiklas

Ant jo nėra numerio

Ir gyventojai jame nėra paprasti

Ne paprasta, auksinė.

Tie patys gyventojai yra žinomi plaukikai.

Vaikai: Akvariumas.

Pedagogas:Šiandien paruošiau jums staigmeną. Ar norite sužinoti, kas tai yra?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Tada atspėk kitą mįslę:

Atėjo pas mus iš pasakos,

Ten buvo karalienė.

Ši žuvis yra sudėtinga

Ši žuvis...

Vaikai: Auksinis.

Pedagogas: Teisingai. Tai auksinė žuvelė. Ar girdėjote istoriją apie ją? Ir kas tai parašė?

Vaikai: A. S. Puškinas.

Pedagogas: O kur auksinė žuvelė gyveno pasakoje?

Vaikai: Jūroje – vandenynas.

Pedagogas: Teisingai. Na, o kadangi jūs atspėjote mano mįslę ir teisingai atsakėte į visus mano klausimus, pažiūrėkite, kokią staigmeną jums paruošiau.

2. Paveikslo „Auksinė žuvelė“ ekspertizė. Pokalbis.

(Žodyno išplėtimas tema „Akvariumo žuvys“. Dialoginės kalbos tobulinimas.)

Mokytojas parodo auksinės žuvelės paveikslėlį akvariume ir leidžia vaikams 20 - 30 sekundžių grožėtis auksine žuvele, o tada užduoda klausimus ir nukreipia stebėjimą.

Pedagogas: Kas tai?

Vaikai: Auksinė žuvelė.

Pedagogas: Kaip tu atspėjai?

Vaikai: Ji oranžinė, auksinė, kaip pasakoje.

Pedagogas: Ką veikia auksinė žuvelė?

Vaikai: Ji plaukia.

Pedagogas: Ji plaukioja akvariume. Taip vadinasi jos namas, ši stiklinė dėžė. Ar auksinė žuvelė didelė ar maža? Palyginkite su sraigė, sėdinčia ant lapo.

Vaikai: Ji didesnė už sraigę. Ji didelė.

Pedagogas: Ką dar galite pasakyti apie auksinę žuvelę? Kas ji?

Vaikai: Ji labai graži ir pasakiška.

Pedagogas: Teisingai. Atidžiai pažiūrėkite į žuvį. Ji turi kūną, galvą, ilgą uodegą, pelekus. Žuvis turi žiaunas ant galvos. Jie padeda žuvims kvėpuoti. Žuvis turi gražias auksines akis ir mažą burną. Žuvies kūnas padengtas žvynais. Kiekviena skalė yra kaip maža auksinė moneta, tokia pat apvali ir blizgi. Kaip manote, kodėl žuvims reikia uodegos ir pelekų?

Vaikai: Plaukti.

Pedagogas:Žinoma! Žuvims reikia pelekų, kad jos galėtų plaukti. Paklausykite, kokie panašūs yra šie žodžiai: „plaukti“, „pelekai“.

Pedagogas: Ką valgo auksinė žuvelė?

Vaikai: Ji valgo maistą.

Pedagogas:Žmogus ją teisingai maitina sausu maistu, o dabar šiek tiek pailsėkime ir prisiminkime mūsų pratimą „Žuvis“.

3. Kūno kultūros minutė „Žuvis“ (Niščeva).

(Kalbos derinimas su judesiu, mėgdžiojimo ugdymas. Žodyno tikslinimas tema.)

Žuvis plaukia vandenyje

Žuvis smagu vaikščioti.

(Kaitomis sujunkite pirštus nuo rodomojo iki mažojo piršto ir atgal)

Žuvis, žuvis, neklaužada,

(Pamojavo rodomuoju pirštu)

Mes norime tave sugauti.

(Pasukite rankas į priekį - atgal)

Žuvis išlenkė nugarą

(Pritūpkite, sukite liemenį)

Paėmiau gabalėlį duonos.

(Rodyti sugriebimo rankomis pratimus)

Žuvis vizgina uodegą

(Pritūpkite, sukite liemenį)

Išvyko labai greitai.

4. Žaidimas su kamuoliu „Pavadink meiliai“.

(Gramatinės kalbos struktūros tobulinimas (daiktavardžių su mažybinėmis priesagomis daryba). judrumo ugdymas.)

Mokytojas kviečia atsistoti ant kilimo.

Pedagogas: Susukite į ratą. Žaiskime kamuolį. Aš messiu tau kamuolį ir įvardinsiu žodžius, o tu pagausi kamuolį ir pavadinsi šį žodį meiliai.

5. Žaidimas „Akvariumas“.

(Vizualinio suvokimo, dėmesio, mąstymo, orientacijos erdvėje ugdymas.)

Mokytojas pakviečia vaikus į akvariumo maketą, ant kurio tvirtinami plokštieji žuvų vaizdai.

Pedagogas: Atidžiai apžiūrėkite akvariumą, jame plaukioja pasakiškos žuvys. Raskite ir parodykite identiškas žuvis. kokios jos spalvos?

Vaikai: Atlikite užduotį ir atsakykite į klausimus.

Pedagogas: Dabar teisingai suskaičiuokite visas žuvis.

Vaikai: Atlikite užduotį.

Pedagogas: Dabar parodykite žuvį, kuri plaukia į dešinę (kairėje). Kuris plaukimas akvariumo viršuje ir pačiame apačioje?

Vaikai: Jie atsako į klausimus.

6. Žaidimas „Ketvirtas ekstra“.

(Dialoginės kalbos, vizualinio suvokimo ir dėmesio, mąstymo ir atminties raida.)

Mokytojas ant molberto padeda dalykinius paveikslėlius, kuriuose pavaizduoti jūrų gyventojai ir akvariumo žuvys: delfinas, aštuonkojis, jūrų arkliukas ir auksinė žuvelė. Paprašykite vaikų pavadinti papildomą paveikslėlį ir paaiškinti, kodėl jis yra papildomas, o tada vietoj jo pasiūlyti tinkamą paveikslėlį.

7. Artikuliacinė gimnastika.

(Artikuliacinės motorikos lavinimas.)

Vaikai sėdi prieš veidrodį, mokytojas žiūri teisingas prigludimas vaikai.

Pedagogas: Parodykite, kaip auksinė žuvelė atvėrė burną. Neskubėkite, nestresuokite. Pratimą atlikite ramiai (5-6 kartus).

8. Suskaidytos nuotraukos "Akvariumo žuvys".

Vaizdinės gnozės ir konstruktyvios praktikos plėtra.

Mokytojas išdalina vaikams paveikslėlius, pasiūlo apmąstyti ir pavadinti ant jų pavaizduotas žuvis. Vaikai pavadino žuvį.

Pedagogas: O dabar „išardykite“ paveikslėlius, sumaišykite jas ir vėl sudėkite vaizdus.

Vaikai atlieka užduotį

9. Pamokos pabaiga.

(Vaikų darbų vertinimas.)

Pedagogas: Su kuo šiandien susitikai?

Vaikai: Su auksine žuvele.

Pedagogas: Kas ji?

Vaikai: Gražus, auksinis, judrus, mažas.

Pedagogas: Kur ji gyvena?

Vaikai: Akvariume.

Pedagogas: ka ji veikia?

Vaikai: Ji plaukioja akvariume ir mus džiugina.

Pedagogas: Kuo tu gali ją maitinti?

Vaikai: Sausas maistas.

Pedagogas: Labai gerai dirbote klasėje, buvote dėmesingi, stengėtės taisyklingai kalbėti. Tu nuostabus.

Oksana Nikolaevna Pomaz
GCD santrauka in vyresnioji grupė tema "Žuvis"

Tikslas: žuvų, kaip vandenyje gyvenančių gyvų būtybių, idėjos formavimas vaikams;

Užduotys:

Švietimo:

1. Išmokite atpažinti būdingus požymius įvairios žuvys; klasifikuoti žuvis (jūrinis, gėlavandenis, akvariumas).

2. Palygindami priveskite vaikus prie išvados, kad visi yra panašūs žuvis: buveinė, oda, pelekų buvimas, judėjimo būdas.

3. formuoti vaikų idėjas apie žuvis: struktūra, dauginimosi būdas, mityba.

Švietimo:

1. Ugdykite gebėjimą stebėti, analizuoti, daryti išvadas, aktyvinti vaikų kalbinę veiklą.

2. Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai.

Švietimo:

Ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą, formuoti grožio, harmonijos gamtoje pojūtį.

Pamokos eiga:

1) Org. momentas

Paslaptis:

Vaikinai, klausykite mįslės ir atspėkite

„Stovi ant vienos kojos

Sukasi, pasuka galvą.

Rodo mums šalis

Kalnai, upės, vandenynai.

Kaip manote, kas tai yra? (PASAULIS)

Teisingai, tai gaublys.

Kas yra gaublys? (Gabliukas yra mūsų Žemės modelis)

Kokios spalvos yra rutulys? (Mėlyna, ruda, žalia, geltona ir kt.)

O kas ruda spalva nurodyta ant gaublio? (žemė)

Kokia spalva yra labiausiai pasaulyje? (mėlyna)

Ką rodo ši spalva? (Vanduo)

Pažvelkite į Žemės rutulį ir pagalvokite, kodėl Žemė vadinama "mėlynoji planeta"?

Patikrinkime, ar taip yra. Išleisime su jumis patirtį:

Rankose turiu obuolį. Įsivaizduokite, kad tai mūsų planeta (obuolį supjaustykite ketvirčiais) Ketvirtoji jo dalis – žemė (ant lėkštutės uždėkite ketvirtį obuolio, bet kas liko, t.y. 3 dalys – vanduo.

Tiek daug ar mažai vandens Žemėje? (daug)

Kas padarys išvadą? („Didžiąją planetos dalį užima vandenynai ir jūros.)

2. Pagrindinis korpusas: Atsisėskite lenteles:

Yra žinoma, kad gyvos būtybės pirmą kartą pasirodė vandenyje. Ir dabar joje gyvena pusė visų mūsų planetos gyvūnų ir augalų.

Kas visą gyvenimą praleidžia vandenyje? (Žuvis) .

O kas plačiau papasakos, kur jie gyvena žuvis? Teisingai, žuvys gyvena jūroje, upės, ežerai, taip pat yra žuvų, kurios gyvena akvariumuose. Ir kaip jie vadinasi žuvis kurie gyvena jūroje? Tikras jūrinis. Kokias jūrų žuvis žinai? (ryklys, banginis, durklažuvė, delfinas)- Aš taisau.

O kaip tiems, kurie gyvena upėse? Upė (lydeka, ešerys, žuvėdra, karosas, šamas)

Koks yra pavadinimas žuvis kas gyvena akvariume? Taip, akvariumas.

Nenuostabu, kad jie sako: « Žuvys yra vandens vaikai» . Jie gyvena sūriame ir gėlame vandenyje. Pasaulyje yra daug žuvų.

Vizualinė gimnastika: - Vaikinai, ar žinote, kad daug žuvų turi geras regėjimas bet jie neturi akių vokų. Jie net miega atmerktomis akimis. o mes turime vokus, o miegant užsimerkiame, O dabar pažiūrėkime akimis aukštyn, žemyn, dešinėn, kairėn, o dabar greitai mirksime. Jaunas! tai kaip tu žinai, o žuvys to negali.

Vaikinai, jūs jau žinote, kad gamta yra gyva ir negyva. O dabar pagalvok ir sakyk, kokiai gamtai mes priskiriame žuvis?

Vaikai: Gyventi.

Kodėl taip nusprendėte?

Vaikai: Žuvys gimsta augti, valgyti, judėti, kvėpuoti, daugintis

globėjas: Taigi, kokiai gamtai mes priskiriame žuvis? (gyventi).

Žuvų auginimo schema:

Dabar aš jums pasakysiu, kaip žuvis atsirasti ir augti.

1. Pirma, motina žuvis deda ikrus. Kiekviename kiaušinyje auga embrionas.

2. Tada iš embriono išauga buožgalvis. Pažiūrėkite, kokia didelė jo galva, todėl jie taip ir vadinami.

3. Tada iš buožgalvio išauga mailius.

4. Iš mailiaus išauga maža žuvelė. Jis auga ir auga, ir netrukus iš jo išauga tikra žuvis.

globėjas: Dabar jūs pats sutvarkote nuotraukas su kūrimo etapais žuvis. (Vaikai paeiliui prieina prie stalo su paveikslėliais, išsirenka tinkamą ir išdėsto lentoje žuvies atsiradimo tvarką).

Siūlau pažaisti, likime maži žuvis:

PHYSMINUTKA:

Upėje žaidė penkios žuvytės

Ant žvilgesio buvo didelis rąstas

Ir žuvis pasakė "Nirti čia lengva"

Antrasis pasakė "nes čia gilu",

Ir trečias pasakė "Aš noriu miegoti",

Ketvirtasis pradėjo šiek tiek stingti,

Penktasis sušuko „Išeik krokodilą, greitai nuplauk, kol nepraryji“.

Jaunas! atsisėsti prie stalų.

Žiūrint nuotraukas.

Žuvies ypatybės (struktūra, išvaizda).

Schema (žuvys turi galvą, burną, akis, žiaunas, pelekus, uodegą, kūnas padengtas žvynais.) Vaikai baigia piešti po kiekvienos charakteristikos.

Vaikinai žiūri į nuotraukas (Ryklio, delfino, karoso, šamo, lydekos ir kt. iliustracijos) tai viskas žuvis jų labai daug ir jie tokie skirtingi, skiriasi dydžiu, forma, spalva.

Pabandykime surasti panašumų.

Visos žuvys turi

1) žiaunos, (žiaunų diagrama)? Ar žuvims reikia žiaunų? Ir už ką? taip, žuvys kvėpuoja žiaunomis. (vaikai vergams piešia žiaunas)

2) pelekai, (schema) Kodėl žuvys turi pelekus? Teisingai, žuvis plaukti su pelekais. Jie judina pelekus ir juda. (pieškite patys)

3) uodega, (schemos) Ir su uodega žuvis gali sukti į kairę ir į dešinę. (vaikai piešia)

4) svarstyklės (schema) Ar kada nors laikėte žuvį rankose? kaip ji jaučiasi? (Slidu) Svarstyklės padeda žuvims plaukti, aprūpina žuvį puikus greitis taip pat apsaugo nuo plėšrūnų).

Ar žuvys turi kaklus? Teisingai, be kaklo. Galva iš karto pereina į kūną. Todėl žuvis apverčia visą kūną.

Vaikinai, žuvis yra gyva būtybė, vadinasi, ji ne tik juda, bet ir kvėpuoja.

Kuo žmonės kvėpuoja?

Kuo jie gali kvėpuoti žuvis, tarkime, kaip visa gyva yra oras ar gali būti vanduo?

Patirtis numeris 2. (Pakilk prie stalo)

Skaidriame inde saltas vanduo numeskite plastilino gabalėlį.

Paimkite didintuvus, pažiūrėkime, kas yra ant plastilino gabalo?

Kas jie tokie?

Galite piršto galiuku paliesti plastiliną, pamatyti, kaip oro burbuliukai kyla aukštyn.

Pasirodo, žuvys, kaip ir visi gyvi padarai, kvėpuoja vandenyje ištirpusiu oru.

Taigi, mūsų žuvims labai patogu gyventi vandenyje.

Bet žmogus gali trukdyti žuvims, kaip?

Kas gali užteršti upes?

Supilkite augalinį aliejų į indą su vandeniu.

Ką mes stebime?

Panašiai alyvos atliekos padengia vandenį plėvele ir neleidžia orui prasiskverbti į vandenį.

Kas nutinka gyviems organizmams (mirti).

Vaikinai, žiūrėk, upės ir jūros žuvys susimaišė, jas reikia skubiai padalinti į savo namus. Ar tu man padėsi?

(Suskaidykite upių ir jūros žuvis į upės ir jūros nuotraukas).

Puiku, visi susidorojo su užduotimi ir padėjo žuviai.

Nikita, kokią žuvį gavai? o tu Eliziejus?

Nuotraukoje matyti, kokie aštrūs lydekos dantys. Lydeka yra plėšrūnas. Ji valgo kitas žuvis. Mėsėdžiai yra šamai, upėtakiai ir ešeriai.

Tačiau karosai, vėgėlės ir karšiai nėra plėšrūnai, jie minta dumbliais.

3. Pamokos santrauka:

Vaikinai, kokias žuvų rūšis atpažinote? Ką bendro turi visos žuvys? kaip žuvų veislę? Turiu tau užduotį, namie su tavo tėvais pasidomėti kokios žuvys gyvena akvariume ir kaip jas prižiūrėti, o rytoj papasakosime vieni kitiems.

Susijusios publikacijos:

Tikslas: - apibendrinti ir įtvirtinti vaikų žinias apie žuvis: struktūrą, judėjimo būdus, buveines. Pamokos tikslai: 1. Edukacinis.

UGDYMO DARBO PLANAVIMAS (savaitę 18.05 - 22.05) Grupė: 1 jaunesnioji grupė Nr.7 Tema: Žuvis. Rezervuarai. Tikslas: supažindinti.

Integruotų-tiesiogiai edukacinių užsiėmimų kalbai lavinti vyresniųjų grupėje „Žuvys“ santrauka Tikslai: Edukacinė sritis „Sveikata“ Įtvirtinti vaikų įgūdžius atliekant pratimus (veiksmus) pagal tekstą. Edukacinė sritis.

Integruoto GCD santrauka vyresniųjų grupėje tema: „Tervinių gyventojai: žuvys“. Tikslas: įtvirtinti ir plėsti žinias apie jūrų gyvybę.

Mieli tėvai!

Šios savaitės tema – Žuvys.

Papasakokite vaikui apie žuvis (jūrinę, gėlavandenę, akvariumą);

Atkreipti dėmesį į žuvų gyvenimo, maitinimosi, sandaros ir kvėpavimo ypatumus;

Atsakykite į klausimus: ką žuvys turi vietoj kojų? Kodėl jie gali kvėpuoti vandeniu?

Kartu su vaiku apsvarstykite žuvies iliustracijas;

Kalbėkite apie akvariumo žuvis, kaip jas prižiūrėti.

1 pratimas. Įspėkite ir paaiškinkite mįsles apie žuvis.

Tėvai ir vaikai turi visus drabužius iš monetų.

Šviesk upėje švaria sidabrine nugara.

2 užduotis. Didaktinis žaidimas„Pasirink ženklą“: žuvis (kas?) - ...; pelekas (kas?) - ...; svarstyklės (kas?) - ...

3 užduotis. Paaiškinkite vaikuikas yra žvejys ir kodėl jis taip pavadintas? (Žvejyba.)

4 užduotis. Paaiškinkite vaikuikodėl jie taip sako: „tyli kaip žuvis“.

5 užduotis. Atsakyti į klausimus.

Kaip vadinama žuvies sriuba? (ausis)

Ką jie žvejoja? (Meškerykotis, tinklas, tinklas)

6 užduotis. Didaktinis žaidimas „Vardink, kieno pelekas, kieno uodega, kieno galva, kieno kūnas?(savininko būdvardžių daryba): lydekos galva yra lydeka, uodega yra ..., pelekas yra ..., kūnas yra ....

7 užduotis. Didaktinis žaidimas „Suskaičiuok žuvį“(daiktavardžių derinimas su skaitvardžiais): viena žuvis, dvi žuvys, trys žuvys, keturios žuvys, penkios žuvys.

8 užduotis. Didaktinis žaidimas „Pasirink tinkamą veiksmą“(veiksmažodžių su priešdėliais reikšmių supratimas).

Žuvis prie akmens ... (plaukė, plaukė). Žuvis nuo kranto... (išplaukė, nuplaukė). Žuvis visoje upėje ... (plaukė skersai).

9 užduotis. Mokykis liežuvio sukimo ir eilėraščio.

Žvejas pagauna žuvį, visas laimikis įplaukė į upę. Krante švarus vanduo, ten žuvis paleisime. Žuvis žais, plauks, vizgins uodegą, rinks duonos trupinius.

10 užduotis. Pagal modelį išdėliokite figūrėlę iš degtukų.

Liubovas Zykova
Sudėtingas ryto mankšta"Žuvis"

Įžanginė dalis.

1. Vaikščiojimas.

2. Vaikščiojimas įprastas, ant kojų pirštų

3. Vaikščiojimas aukštais keliais.

4. Vaikščiojimas yra normalus.

5. Ėjimas pėdos išorine puse.

6. Ėjimas su papildomu žingsniu į kairę, į dešinę.

7. Lengvas bėgimas.

8. Laisvas bėgimas.

9. Ėjimas kolonoje vienas po kito.

10. Bėgimas stulpelyje po vieną. Pastatas iš trijų kolonų

Pagrindinė dalis. Bendrieji lavinimo pratimai.

1. Plaukimas po tiltu

Ir vizginu uodegą

I. p .: stovi, kojos kartu, rankos nuleistos. 1 - pakilkite ant kojų pirštų, atitraukite rankas atgal, atlikdami sklandžius judesius rankomis. 2 - i. P.

2. Žuvis, žuvis, neklaužada,

Nori pagauti uodą

I. p .: stovi, kojos atskirtos, rankos į šonus. 1 – kūno posūkiai į kairę – į dešinę, ploji ištiestomis rankomis priešais save. 2 - i. P.

3.žuvis, auksinė žuvelė,

Neria, plaukia.

I. p .: kojos atskirtos, rankos ant diržo. 1 - pakreipkite liemenį į priekį, rankos surištos delnais virš galvos. 2-ir. P.

4. Prie mažų galvijų

Nugarėlėje šimtas sidabrinių monetų.

I. p .: guli ant pilvo, rankos surištos virš galvos.

1 - pasukite į dešinę (kairę) pusę, 2 - ir. P.

5. Ar nori plaukti?

Ištieskite kojas atgal

Rankos į priekį, raumenys suspaudžiami,

Išlaikyk pusiausvyrą! Pratimas "Žuvis"

1 - balansas gulint ant pilvo, 2 - atsipalaidavimas

6. Žuvys plaukia vandenyje

Jie palaidos save smėlyje.

I. p .: stovi, kojos šiek tiek viena nuo kitos, rankos išilgai kūno

1 - atsisėskite, rankomis suimdami kelius, pakreipkite galvą į kelius (grupavimas, 2 - i.p.

7.Žuvis mėlynoje jūroje

Jie plaukia, linksminasi.

Ir prie didelio tinklo

Jie bijo plaukti

Šokinėdami ant dviejų kojų, šiek tiek atitraukite rankas atgal

Baigiamoji dalis

Kvėpavimo pratimas "Žuvis kvėpuoja"

I. p .: stovi, kojos kartu, rankos žemiau. 1 - ištieskite rankas į šonus, sklandžiai pakelkite jas aukštyn, įkvėpkite 2 - nuleiskite rankas žemyn, iškvėpdami sakome: "Bul - Bul!"

Susijusios publikacijos:

Rytinės mankštos kompleksas 1. Vištos Ėjimas ir trumpas bėgimas vienas paskui kitą. Statymas ratu. Bendrieji lavinimo pratimai 1. „Viščiukai plasnoja sparnais“. I. p.:.

Rytinės mankštos kompleksas Korekcinės gimnastikos su hanteliais santrauka. Amžiaus grupė: Senjorai ikimokyklinio amžiaus(vaikams, kurių laikysena yra kifotinė). Data:.

Rytinės mankštos kompleksas vaikams nuo 2 iki 3 metų Rytinės gimnastikos kompleksas 2-3 metų vaikams Rugsėjo 15-30 d. Nr. 1 Elgesio forma: lauko skirstytuvas be daiktų „Atskrido žvirbliai“ I. Įvadinė dalis:.

Rytinių mankštų kompleksas su kvėpavimo pratimų elementais „Sukančios snaigės“ Tikslas: Sužadinti vaikų susidomėjimą sveika gyvensena gyvenimą. Užduotys: 1. Išmokyti vaikus atlikti kvėpavimo pratimai. 2. Vystosi vaikams.

Rytinių mankštų kompleksas „Paukščiai“ Tikslas: 1. Formuoti gebėjimą vaikščioti ir bėgioti neatsitrenkiant vienas į kitą. Koordinuoti, laisvi rankų ir kojų judesiai. 2. Tobulėti.

Rytinių mankštų kompleksas „Paukščiai“ Amžiaus grupė: Antrasis jaunimas teminė savaitė„Ikimokyklinio ugdymo įstaigų veiklos, skirtos vaikų sveikatai gerinti, tyrimas (formavimas.

Rytinių pratimų kompleksas „Kariai“ Rytinės gimnastikos kompleksas „Kariai“ Nr.1 ​​– Vasaris Tikslas: gerinti vaikų sveikatą, suteikti vaikams emocinio užtaiso ateinančiai dienai. Programinė įranga.

Kalbos raida

Pedagogas Rezaeva I.A.

Leksinė tema"Akvariumas ir gėlavandenės žuvys »

1-oji pamoka

Koregavimo ir auklėjimo tikslai.Idėjų apie akvariumo žuvis plėtimas, idėjų apie gėlavandenes žuvis formavimas, jų išvaizda, gyvenimo būdas, įpročiai. Žodyno tema „Gėlavandenės žuvys“ patikslinimas, išplėtimas ir aktyvinimas(gyvūnas, žuvis, upė, tvenkinys, ežeras, rezervuaras, akvariumas, mailius, ikrai, medžioklė, plėšrūnas, kalavijuočiai, gupija, angelžuvė, gurami, šamas, lydeka, karšis, karpis, rausvas, karosas, kuoja, ešerys, lydeka , rudas , upėtakis.

kūnas, uodega, pelekai, žvynai, žiaunos; skaidrus, plėšrus, dantytas, ilgas, blizgus, ūsuotas, dryžuotas, sidabrinis; gaudyti, medžioti, plaukti, veisti, valgyti, slėptis).Gramatinės kalbos struktūros tobulinimas (daiktavardžių vartojimas su prielinksniais, kalbos turtinimas antonimais). Garso analizės įgūdžių tobulinimas. Žodžių skaitymo ir „spausdinimo“ perduotomis raidėmis įgūdžių tobulinimas.

Ugdykite nuoseklią kalbą, bendruosius kalbos įgūdžius, regimąjį suvokimą ir dėmesį, artikuliaciją, smulkią ir bendrieji motoriniai įgūdžiai, kalbos derinimas su judesiu.

Bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, atsakingumo įgūdžių formavimas. Meilės ir pagarbos gamtai ugdymas.

Įranga. Paveikslas „Gėlavandenės žuvys“ ( Gyva gamta. Gyvūnų pasaulyje. - SPb., VAIKYSTĖ-SPAUDA, 2005.), spalvinimo knygelė "Gėlavandenė žuvis" ( Nishcheva P.V. Gėlavandenės žuvys. Spalvinimo knygelė.- SPb., VAIKYSTĖ-SPAUDA, 2005.), indelis su pieštukais, plokštuminis gėlavandenės žuvies atvaizdas, rutulys.

Preliminarus darbas.Skaidrių peržiūra su akvariumo ir gėlavandenių žuvų vaizdais, pokalbis apie akvariumo ir gėlavandenių žuvų gyvenimo būdą. Mokomės pirštų gimnastikos „Žuvis“.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.[Pamokos temos paskelbimas. Emocinio fono kūrimas. Rankinės motorikos lavinimas, judesių koordinacija.]

Vl. Atsisėskite, pasiimkite meškeres ir pradėkite gaudyti žuvis. Stenkitės netrukdyti vienas kitam. Sudėkite laimikį į kibirus.

Vaikai žaidžia.

Vl. Įdėkite meškeres, suskaičiuokite, kiek turite žuvų kibiruose.

1 vaikas. Turiu dvi žuvis.

2 vaikas. Turiu vieną žuvį.

3 vaikas. Turiu keturias žuvis.

4 vaikas. Ak, aš turiu penkias žuvis.

Vl. Šauniai padirbėta! Tiek žuvų sugaunama. Šiandien kalbėsime apie žuvis, kurios gyvena akvariumuose ir rezervuaruose: upėse, ežeruose, tvenkiniuose.

2. Paveikslo „Gėlavandenė žuvis“ apžiūra, pokalbis apie jį.[Idėjų apie gėlavandenes žuvis formavimas, žodyno plėtimas tema "Gėlavandenės žuvys", kalbos turtinimas antonimais. Dialoginės kalbos raida.]

Vl. Pernai susipažinome su gyvenimu akvariumo žuvys. Kokias akvariumo žuvis žinai?

Vaikai. Auksinė žuvelė, kardo uodega, gupijos, gurami, angelžuvė.

Vl. Šauniai padirbėta. Štai kiek vardų jie prisiminė!

Vl. Tačiau šios žuvys gyvena tvenkiniuose, ežeruose, upėse. Jie vadinami gėlavandeniais. Gal žinote kai kuriuos iš jų?

Vl. Pažiūrėkime į žuvis ir pakalbėkime apie tai, kokias kūno dalis jos turi. Eikite į lentą ir parodykite skirtingų žuvų kūno dalis.

Vl. Atkreipkite dėmesį, kokių skirtingų formų gali būti žuvies kūnas ir galva, kokios žuvies uodegos ir pelekai. Lydeka turi ilgą galvą ir ilgą kūną. O karšis?

Vaikai. Karšis turi mažą galvą ir platų kūną.

Vl. Šamas turi didžiulę galvą ir ilgą storą kūną. O rufas?

Vaikai. Rukas turi mažą galvą ir mažą platų kūną.

Vl. Lydekos ir ešeriai turi aštrius nugaros pelekus. O kaip su šamais?

Vaikai. Šamo nugaros pelekas yra mažas ir nėra aštrus.

Vl. Lydeka turi didelę uodegą. O kaip su šamais?

Vaikai. Šamas turi mažą uodegą.

Vl. Taip pat pažiūrėkite, kokiais skirtingais žvynais yra padengtas žuvies kūnas. Karšyje jis didelis. O zandartai?

Vaikai. Mažas.

Vl. Šamas žvynų visai neturi. Jo kūnas yra padengtas stora oda. Ir visos žuvys turi žiaunas. Kam jie reikalingi?

Vaikai. Žuvims jų reikia kvėpuoti.

Vl. Kodėl žuvys turi pelekus?

Vaikai. Plaukimui reikalingi pelekai.

Vl. Teisingai. Mes kalbėjome pernai, kad žodžiai pelekus ir plaukti iš vienos šeimos. Nuotraukoje matyti, kokie aštrūs lydekos dantys. Lydeka yra plėšrūnas. Ji valgo kitas žuvis. plėšrios žuvys ir šamai, ir upėtakiai, ir ešeriai, ir lydekos. Tačiau karosai, vėgėlės, karšiai nėra plėšrūnai, jie minta dumbliais.

3. Pasakoti vaikams eilėraščiai apie gėlavandenes žuvis.[Bendrųjų kalbos įgūdžių ugdymas.]

Vl. Dabar papasakokite eilutes apie gėlavandenes žuvis, kurias išmokote namuose. Stenkitės kalbėti aiškiai, taisyklingai tarti garsus, prisiminkite apie išraiškingumą.

1-metų ben o k.

Tvenkinyje ar ežere, niekur kitur

Nejudančiame, stovinčiame, stovinčiame vandenyje,

Kur apačioje išaugo vešli žaluma, -

Ten ir gyvena karosas.

V. Niščiovas

2-as vaikas.

Su ilgu sidabriniu korpusu

Gyvena sraunioje upėje.

Daugelis žuvų yra baisus priešas.

Atspėjote? Ar ne? Zanderis.

V. Niščiovas

3 vaikas.

Spygliuotas, strazdanotas,

Bjaurus ir kuprotas.

Bet ji paėmė jį be riešo

Vargu ar bus gerai.

N. Niščeva

4 vaikas.

Lydeka - upių plėšrūnas,

Lydekos gąsdina visus upėje.

Lydeka atidaro burną -

Lydekai baisu patekti į burną.

N. Niščeva

4. Darbas su spalvinimo knygele.[Plėtra smulkiosios motorikos įgūdžius.]

Vl. Dar kartą pažvelkite į nuotraukoje esančius šamus ir ešerius. Nupieškite kitą ešerį į dešinę nuo šamo, tada teisingai nuspalvinkite žuvį.

5 . Žodžio som analizė. [Garso analizės įgūdžių tobulinimas.]

Vl. Dabar atlikime išsamią žodžio analizęšamas Kiek garsų yra šiame žodyje?

Vaikai. Šis žodis turi tris garsus.

Vl. Kokį garsą išgirsti pirmiausia? Papasakok apie tai.

Vaikai. Tai yra [s] garsas. Jis yra priebalsis kietas kurčias.

Vl. Kokia spalva spalvintum?

Vaikai. Mėlyna.

Vl. Koks garsas pasigirsta po jo?

Vaikai. Garsas [o[. Jis yra balsis.

Vaikai. Raudona. .

Vl. O koks paskutinis garsas šiame žodyje?

Vaikai. Ištisinis priebalsis [m].

Vl. Kokia spalva spalvintum?

Vaikai. Mėlyna.

6. Pirštų gimnastika"Žuvis".[Smulkiosios motorikos lavinimas, kalbos derinimas su judesiu.]

Žuvis plaukia vandenyje

Sudėkite delnus ir parodykite

Su žuvimi smagu žaisti.

kaip plaukia žuvis.

Žuvis, žuvis, neklaužada,

Grasina pirštu.

Mes norime tave sugauti.

Lėtai sutraukite delnus.

Žuvis išlenkė nugarą.

Paėmiau gabalėlį duonos.

Atlikite griebimo judesį

dvi rankas.

Žuvis vizgino uodegą

Dar kartą parodyk, kaip plaukia žuvis.

Žuvis greitai nuplaukė.

M. Klokova

7. Žaidimas "Žodžių grandinės".[Kalbos klausos, atminties raida. |

Vl. Labai noriu patikrinti, ar jūsų atmintis gera. Žaiskime žodžių grandinės žaidimą. Pasakysiu pirmą žuvies pavadinimą. Vadikas tai pakartos ir pridės dar vieną. Nastya pakartos du vardus ir pridės trečią ir pan. Som.

1 vaikas. Šamas, rufas.

2-as vaikas. Šamas, žuvėdra, lydeka.

3 vaikas. Šamas, žiobriai, lydekos, ūsai.

4 vaikas. Šamas, žiobris, lydeka, zanda, ešeriai.

Vaikai kartoja žodžių grandinę iki pirmosios klaidos. Tada visi vaikai paeiliui bando padėti vaikui, kuris padarė klaidą. Jie atkuria grandinę. Suklydęs vaikas kartoja žodžius.

8. Pratimas „Kas gyvenatvenkinys? [Garso automatizavimas [p] sakinyje. Idėjų apie gėlavandenių žuvų gyvenimą plėtra.]

V-l pakviečia vaikus prie stalo ir ant magnetinės lentos išdeda plokščius žuvų vaizdus bei simbolinius vandens telkinių vaizdus: tvenkinį, uolėtą upę, dumbliną upės dugną, ežerą.

Vl. Sakiau, kad gėlavandenės žuvys gali gyventi skirtinguose vandens telkiniuose. Pavyzdžiui, upėtakiai gyvena srauniose uolėtose upėse. Tvenkiniuose aptinkami karpiai ir karosai. Ruffs gali gyventi bet kurioje upėje ant purvo dugno. Rudas gyvena ežeruose. Dabar atsakykite į mano klausimus ir įdėkite žuvų nuotraukas, kur jos gyvena. Prisiminkite teisingą garso tarimą [p]. Kas gyvena tvenkinyje?

1 vaikas. Tvenkinyje gyvena karpiai ir karosai.

Vaikas ant tvenkinio paveikslo deda žuvų nuotraukas.

Vl. Kur gyvena upėtakis?

2-as vaikas. Upėtakis gyvena sraunioje upėje.

Vaikas uždės upėtakio atvaizdą ant upės atvaizdo.

Vl. Kur randamas rufas?

3 vaikas. Ruff rastas bet kurioje upėje.

Vaikas ant upės dumblo dugnu paveikslo uždeda smėlinuko paveikslą.

Vl. Kur gali gyventi ruda?

4 vaikas. Rudas rastas ežeruose.

Vaikas ant ežero paveikslo uždeda rudos paveikslą.

V-l . Jūs teisingai atsakėte į mano klausimus ir gražiai ištarėte visus garsus. Šauniai padirbėta!

9. Kryžiažodis. [Žodžių skaitymo ir „spausdinimo“ perduotomis raidėmis įgūdžių tobulinimas.]

Ryžiai. 52

Vl. Šiame kryžiažodyje paslėpti du gėlavandenių žuvų pavadinimai. Vertikalioje stulpelyje plėšriojo ūsuoto didelio vardas upės žuvys. Jos kūną dengia ne žvynai, o stora oda. Kas tai?

Vaikai. Tai šamas.

Vl. Parašyk šį žodį, Vadikai.

Vl. Horizontalioje linijoje paslėptas plėšrios upės žuvies pavadinimas. Jos kūną dengia mažos sidabrinės spalvos žvyneliai. Ji turi aštrų peleką ant nugaros. Kas tai?

Vaikai. Tai ešerys.

Vl. Parašyk šį žodį, Nastya.

Vaikas rašo raides į langelius. Vaikai vieningai skaitė žodį.

Vl. Taigi jūs išsprendėte kryžiažodį. Plok sau! Tu tiesiog puikus!

10. Pamokos pabaiga.[Vaikų darbo įvertinimas.]V-l kviečia vaikus prisiminti visas atliktas užduotis, o tada įvertina kiekvieno vaiko darbą.

4 pamoka

Dainavo taisymas ir auklėjimas.Žodyno tema „Gėlavandenės žuvys“ aktyvinimas ir atnaujinimas. Holistinio įspūdžio apie tai, kas pavaizduota paveikslėlių serijoje, formavimas. Istorijos sudarymo pagal paveikslėlių seriją įgūdžių tobulinimas. Kalbos gramatinės struktūros tobulinimas (savybinių būdvardžių formavimas). Tobulinti skiemeninės analizės įgūdžius. Rašytinės kalbos pažeidimų prevencija. Orientavimosi lėktuve įgūdžių tobulinimas.

Koregavimo ir ugdymo tikslai.Darnios kalbos, mąstymo, vizualinio dėmesio ir suvokimo, smulkiosios motorikos ugdymas.

Koregavimo ir auklėjimo tikslai.Savitarpio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, atsakingumo, bendradarbiavimo įgūdžių formavimas. Pagarbos gamtai ugdymas.

Įranga. Objektų nuotraukos su gėlavandenių žuvų vaizdais, žaidimas „Žuvis“ ( Niščeva N. AT. 7 žaidimas. Sobirayka.- SPb., VAIKYSTĖ-SPAUDA, 2007.), šifravimo kortelės, popierinės žuvytės su užrašais.

Preliminarus darbas.Eilėraščio „Žuvis“ mokymasis, bendrųjų kalbos įgūdžių ugdymas, garso [p] tarimo automatizavimas individualios pamokos su logopedu.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.[Foneminių vaizdų kūrimas. Pamokos temos paskelbimas.]

Vl. Tas, kuris prisimins vardą, atsisės gėlavandenės žuvys pradedant garsu[su]. vienas oji rebe bet k. Som.

2 vaikas. Zanderis.

Vl. Dabar atsisės tas, kuris atsimins žuvies pavadinimą, pradedant garsu [o].

3 vaikas. Ešeriai.

Vl. O tu, Diana, atsimink žuvies pavadinimą, kuris prasideda garsu [p].

4 vaikas. Kuojos.

2. Žaidimas „Šifrai“.[Žodžių garsinių raidžių analizės įgūdžių tobulinimas.]

V-l platina šifravimo korteles su raidėmis ir mėlynais apskritimais (54 pav.),deda ant lentos žuvų nuotraukas.

Vl. Visi pažiūri į tavo kortelę, bando atspėti, koks žuvies pavadinimas joje užšifruotas. Jei atspėsite, eikite prie lentos ir pasirinkite šios žuvies paveikslėlį.

1 vaikas. Žodyje som yra tik trys garsai, pradžioje ir pabaigoje vientisi priebalsiai, o viduryje – balsis [o].

3. Paveikslėlių serijos „Vagis“ tyrimas ir pokalbis apie jį.[Dialoginės kalbos raida.]

Vl. Ką matai pirmoje nuotraukoje? Ką jie daro?

1 mes matome berniuką. Jis žvejoja upėje. Jis gavo didelę kuoją.

2 vaikas. Iš už krūmo į berniuką žiūri gudri katė. Jis nori žuvies.

Vl. Ką matote antroje nuotraukoje?

3 vaikas. Berniukas įkiša kuoją į kibirą.

4 vaikas. O katė slepiasi už krūmų.

Vl. Kas yra trečioje nuotraukoje?

1 vaikas. Berniukas meta meškerę.

2 vaikas. O katinas kuoją iš kibiro ištraukia.

Vl. Ką menininkas nupiešė kitame paveikslėlyje?

3 vaikas. Berniukas tempia didelį ešerį.

4 vaikas. O katė kuoją valgo.

Vl. Jis ne tik valgo, betryja su pasimėgavimukuoja. Na, kaip baigiasi istorija?

1 Berniukas prieina prie kibiro su ešeriu rankose ir pamato, kad kibiras tuščias.

2 vaikas. O katė sėdi tolumoje ir laižo lūpas.

Vl. Teisingai. Gerai pamaitinta ir patenkinta katė laižo lūpas.

4. Pirštų gimnastika "Žuvis"(kartojimas. Žr.: Pamoka 1. Tema „Gėlavandenė žuvis“).

5 . Pratimas „Flokas“.[Sakinių rašymo ir skaitymo įgūdžių tobulinimas.]

Mokytojas pakviečia vaikus prisėsti ant kilimo ir priešais juos iškloja popierines žuvis su užrašais žodžiais (rupūžė, ąžuolas, po, sėdi).

Vl. Perskaitykite žodžius ant žuvies ir sukurkite žuvų pulką, kad sudarytumėte sakinį.

Vaikai atlieka užduotį, sudaro ir perskaito sakinį.

6. Pasakojimas paremtas paveikslų serija „Vagis“.[Nuoseklios kalbos ugdymas.]

Vaikai paeiliui rašo istoriją. Jei jiems sunku pradėti pasakojimą, mokytojas gali tai padaryti.

Žvejyba

Kartą Sasha išvyko žvejoti. Katė Vasilijus sekė Sasha. Jis taip pat norėjo žuvies. Sasha pakišo žuvies kibirą po krūmu ir užmetė valą. Jis iš karto gavo kuoją. Jis nuleido kuoją į kibirą ir vėl užmetė valą. Tuo tarpu Vasilijus prislinko prie kedererio ir ištraukė kuoją. Kol Saša tempė ešerį, katė su pasimėgavimu valgė žuvį. Saša priėjo prie kibiro, kad į jį įkištų ešerių, ir pamatė, kad kibiras tuščias. Jis buvo labai nustebęs. O gudrusis Vasilijus sėdėjo nuošalyje ir laižė lūpas.Mokytojas kviečia vaikus išrinkti geriausią pasakotoją.

8. Žaidimas su kamuoliu „Kieno? kieno? kieno? kieno?"[Gramatinės kalbos struktūros tobulinimas (savybinių būdvardžių formavimas).]

Vl. Dabar pailsėkime ir pažaiskime žaidimą „Kieno? kieno? kieno? kieno?" Kieno lydekos uodega?

1 - vaikas. Lydeka.

Vl. Kieno šamo ūsai?

2 vaikas. Somovya.

Vl. Kieno lydekos galva?

3 vaikas. Sudachia.

Vl. Kieno ešerio kūnas?

4 vaikas. Ešeriai.

Vl. gerai!

9. Žaidimas „Žuvis“. [Žodyno praturtinimas, žodžių aktyvinimas kalboje – žuvų dalių pavadinimai(liemuo, galva, uodega, pelekai, žvynai).Mąstymo ugdymas (analizė, sintezė). Orientavimosi lėktuve įgūdžių tobulinimas.]

Vl. Pasakykite eilėraštį, kurį išmokome vakar. Laikykitės garso [p] tarimo. Kalbėkite aiškiai ir išraiškingai.

Vaikai eilėraštį deklamuoja eilėraštį.

Rybka

Žuvis kaip kandis

Sklandė virš vandens.

Akis – juoda žarija

Ir kaip varveklio kūnas.

Pelekai dreba, dreba,

Nugara išlenkta.

Svarstyklės šviečia

Tokia gražuolė.

Išėjau žvejoti.

Tiesiog gaila žuvies.

N. Niščeva

Vl. Parodykite ir įvardinkite žuvies dalis.Vaikai paeiliui ateina prie lentos, rodo ir įvardija žuvies dalis.

10. Pamokos pabaiga.[Vaikų darbo įvertinimas.]Vl kviečia vaikus išreikšti savo įspūdžius apie pamoką, apibendrina temos studijas ir įvertina kiekvieno vaiko veiklą.