Vaikų choreografija. Kas yra choreografija? Tai svarbus elementas vaiko raidai Choreografija suaugusiems – Dviejų valandų šeštadienio intensyvus

Choreografijos užsiėmimų vaikams santrauka vidurinė grupė Vaikų darželis "Katės namai"

Tema: Išmok šokį „Katės namai“.
Tikslas: Išmokite šokį „Katės namai“
Užduotys:
Edukacinis: Klausykite muzikos, mokykitės šokio „Katės namai“ judesių. Formuoti gebėjimą taisyklingai ir gražiai judėti pagal muziką.
Vystymasis: Lavinti muzikinius gebėjimus, lavinti judesių koordinaciją, atmintį, dėmesį.
Ugdomasis: ugdyti kantrybę, darbštumą, tolerantišką požiūrį vienas į kitą, meninį ir estetinį skonį.
Įranga: garso įrašai, muzikos centras, grindų kilimėliai. Fone – durų brėžinys. Pritvirtina katės ausis.

Pamokos eiga

Vaikai rikiavosi vienas po kito. (Skamba muzika, visi išsirikiuoja į „kvadratą“ ant savo gėlių) nusilenkia.
Mokytojas: Sveiki vaikinai, siandien grazus oras tokiu oru noriu i kelione. Ar mėgsti keliauti?
Vaikai: Taip.
mokytojas: Vaikinai, pažiūrėkite, kokios čia durys, aš jums išduosiu paslaptį, ten yra Murlando šalis, joje gyvena katės ir kačiukai, jie turi nuostabią proskyną, kurioje mėgsta šokti. O dabar mes ten eisime.
Visiškai pamiršau, kad norint įeiti į šias duris, mes ir tu turi būti kaip kačiukai, užsidėkime šias ausis.
(Vaikai užsideda katės ausis ir išsirikiuoja į koloną).
Apšilimas:
Vaikai eina ratu ir vaidina sekančius pratimus:
- vaikščiojimas puspirščiais
- Ėjimas tiesia koja
- vaikščiojimas aukštu keliu
- šoninis šuolis

Persidengimo bėgimas
- šuoliai
(visi pratimai atliekami pagal ritmingą muziką)
Vaikai grįžta į „kvadratą“ atlikdami pratimus skirtingoms raumenų grupėms apšilti.
- Pratimai kaklui (palenkimai į priekį, atgal ir į šonus. Sukamieji galvos sukimai)
- Pratimai dėl peties sąnarys ir rankos (rankų sukamieji sukimai, pečių pakėlimas ir nuleidimas)
- Liemuo pakrypsta
- Šuoliai (ant dviejų kojų, pėdos šeštoje ir antroje padėtyse)
Mokytojas: Taigi mes atsidūrėme Murlando šalyje, šioje šalyje yra daina, kurią visi mėgsta ir dainuoja, pasiklausykime jos su tavimi.
Vaikai: Klausykite dainos „Murland“.
Mokytojas: Murlande visi mėgsta žaisti, o dabar prisiminsime žaidimą pavadinimu „Skalbyklė“. Kačiukai ir katės mėgsta praustis, bet ar jūs prausiate veidą ryte?
Vaikai: Taip
Mokytojas: Dabar parodykime, kaip tai darome. (Skamba muzika iš animacinio filmo „Maša ir lokys“ šokių žaidimo „Skalbyklė“.)
Mokytojas: Kokie jūs geri bičiuliai. Kitas žaidimas"Pliauškantis viršus". Mes kartojame viską po manęs. (skamba vaikų polka)
Vaikai judesius kartoja paskui mokytoją.
Mokytojas: Taigi apšilome ir žaidėme, laikas išmokti kačių šalies šokį. Dabar parodykime muziką, kokios katės turi letenas, kuri uodega pūkuota, kartojame judesius.
(Skamba dainelė „Murlandas“, vaikai kartoja mokytojo judesius).
Pedagogas: Puikiai padirbėta šiandien, išmokome šokio „Katės namai“ pradžią, pakartokime dar kartą, kad įsitvirtintume.
Vaikai vėl kartoja.
Mokytojas: Kitas žingsnis
1-4 atsistojame ant kojų pirštų, sukame aplink savo ašį ir plojame.
5-8 Pakartokite tą patį judesį kitoje pusėje.
1-4 uždėkite dešinę pėdą ant kulno ir grąžinkite atgal pradinė padėtis.
5-8 eksponatas kairė koja ant kulno ir grąžinkite jį į pradinę padėtį.
1-8 atlikite pratimą „pavasaris“.
Mokytojas: Dabar pakartokime visi kartu pagal muziką.
(Skamba muzika, vaikai kartoja po mokytojo)
mokytojas: Gerai visiems šiandien, bet pasakykite vaikinams, kokią šalį šiandien aplankėme?
Vaikai: Murlande
mokytojas K: Ką mėgsta katės?
Vaikai: žaisti
mokytojas: O kokius žaidimus šiandien kartojome?
Vaikai: „poveržlė“ ir „plaunama“.
mokytojas: Ar patiko veikla?
(vaikai nusilenkia)
mokytojas: Tęskime šokio studijas kitoje pamokoje. Viso gero
Vaikai: Sveiki, ačiū už pamoką.

Maži vaikai mėgsta muziką, stengiasi pagauti ritmą ir judėti pagal ritmą. Tinkama šokių mokykla vaikams nuo 3 metų padės ugdyti vaiko gebėjimus ir kūrybiškumą. Čia mažylis išmoks jausti ir suprasti muziką, lavins muzikos klausą, ritmo pojūtį. Vaikas galės geriau valdyti savo kūną, jis taps atsparesnis, tvirtesnis ir plastiškesnis, judesiai taps aiškesni. Pastebėsite, kaip susiformuos jūsų vaikas graži laikysena ir eisena. Nepamirškite, kad šokių pamokos vaikams nukreipia kunkuliuojančią vaikų energiją tinkama linkme, moko šokyje išreikšti emocijas.

Vaikų šokiai – harmoningas jūsų vaiko vystymasis

Taip pat į Senovės Graikija suprato didelę muzikos reikšmę visapusiškam vaiko vystymuisi ir ugdymui. Tuo pačiu metu svarbu, kad užsiėmimai teiktų vaikams malonumą - tik tokiu atveju pamokos bus baigtos.

Šiandien šokiai vaikams nuo 3 metų apima apšilimą, optimalų raumenų krūvį, tempimą ir, žinoma, choreografijos pagrindų mokymąsi, kurie yra neatsiejama bet kokio šokio stiliaus dalis. Taip formuojasi susidomėjimas šokio menu ir padedamas pagrindas tolesnei vaiko raidai. Įgyti įgūdžiai padės vaikui pasitikėti savimi, išvengti bet kokių kompleksų ateityje. Ankstyvame amžiuje sukurta bazė padės greitai ir lengvai įsisavinti daugybę ne tik klasikinės, bet ir šiuolaikinės choreografijos sričių.

Vaikų šokių mokytojai Darjos Sagalovos mokykloje

Mūsų mokykloje yra mokytojų, kurie myli vaikus – ir tai visada abipusė! Salėje visada tvyro maloni, lengva ir draugiška atmosfera. Vaikai patys mielai kartoja judesius, stengiasi viską padaryti gražiai. Darios Sagalovos studijos mokytojai turi ne tik didelę darbo su vaikų auditorija patirtį, bet ir reikšmingą profesinių pasiekimų. Jie nuolat dalyvauja didžiuosiuose koncertuose, vykstančiuose Crocus City Hall, Valstybinių Kremliaus rūmų, Olimpinių ir kitų salių scenoje. Be to, jie bendradarbiauja su daugeliu mūsų popžvaigždžių.

Jūsų vaikas taip pat turės galimybę pakilti į profesines aukštumas! Kad mokiniai galėtų pademonstruoti naujus įgūdžius ir gebėjimus, nuolat rengiame ataskaitinius koncertus. Vaikai, kurių pasiekimai tikrai įspūdingi, dalyvauja įvairiuose konkursuose ir konkursuose. Laikui bėgant jie galės pasirodyti didžiausiose sostinės vietose ir dirbti su profesionaliais šokėjais ir dainininkais. Kiekvienas turi tokią galimybę!

Taip pat svarbu, kad šokių pamokos būtų skirtos vaikams nuo 3 metų papildoma galimybė vaiko bendravimui, socialinei adaptacijai. Vaikas galės jaustis kaip komanda ir susiras naujų draugų. Pamokos vyksta žaidimo forma, todėl vaikai visada mielai juos aplanko – nereikia vaiko įkalbinėti, kaip dažnai būna darželyje.

Kaip užsiregistruoti į bandomąją pamoką Darios Sagalovos mokykloje?

Jei norite susipažinti su šia šokio kryptimi ir apskritai mūsų mokykla, tiesiog užsiregistruokite į bandomąją pamoką. Pirma pamoka jums bus nemokama! Šiandien galite užsiregistruoti šokiams vaikams nuo 3 metų Podolske ir Maskvoje. Galite palikti užklausą naudodami formą mūsų svetainėje, o mūsų vadybininkas susisieks su jumis kuo greičiau. Taip pat galite susisiekti su specialistu telefonu. Esame tikri, kad po pirmos pamokos Jūsų vaikas norės pas mus sugrįžti dar ir dar!

Kvalifikacijos kėlimo kursai

„Profesinių įgūdžių tobulinimas

Choreografijos mokytojai“

« Psichologinis požiūris ir choreografijos pamokos konstravimo ypatumai

Su 3-5 metų vaikais

Kameneva Ya. A.

/ DDT Petrogradskio rajono choreografijos mokytojas

Pavyzdingas to paties amžiaus šokių kolektyvas/

2013 m

3-5 metų amžius pagrįstai vadinamas vidutiniu ikimokykliniu. Nuotaikos nestabilumas, emocinis pažeidžiamumas, mąstymo konkretumas ir vaizdingumas, atsidavimas žaidimams ir žaidimų situacijoms priartina šiuos vaikus prie jaunesnių ikimokyklinukų, jau formuojasi daugelis vaiko pažintinių gebėjimų ir asmenybės bruožų. Imitacija ir toliau vaidina svarbų vaidmenį vaikų suvokime ikimokyklinėje vaikystėje, ypač įsisavinant naują judesį, operaciją ir veiksmą. Realių objektų vaizdus ir materializuotus veiksmus jie suvokia lengviau nei žodžius.

Kaip ir vaikai nuo vienerių iki trejų metų, vidutinio amžiaus ikimokyklinukai yra egocentriški: jie dar nesuvokia, kad kiti žmonės gali turėti savo nuomonę apie kažką kitokio nei jie, kad apskritai gali būti skirtingų požiūrių į vieną ir tą patį. ta pati tema. Paprastai šiame amžiuje vaikai nemoka pažvelgti į objektą iš kito žmogaus perspektyvos.

Vidutinio amžiaus ikimokyklinukai nesugeba sekti, kaip keičiasi objektas ir kaip jis pereina į kitokią būseną. Jie puikiai fiksuoja atmintyje tik stabilias situacijas, pradinę ir galutinę būsenas, tačiau pats transformacijos procesas jų išvengia.

Šiame amžiuje vaikas mokosi jausmų kalbos – geriausių visuomenėje priimtų išgyvenimų atspalvių išraiškos formų žvilgsniais, šypsenomis, gestais, pozomis, judesiais, balso intonacijomis ir kt. Vaikai vis dar spontaniški ir impulsyvūs. Jų patiriamos emocijos lengvai perskaitomos veide, laikysenoje, gestuose ir bet kokiame elgesyje. Mokytojui vaiko elgesys, jo jausmų išreiškimas yra svarbus supratimo rodiklis vidinis pasaulis mažas žmogus, nurodantis jo psichinę būseną ir galimas vystymosi perspektyvas. Emocinis fonas pamokoje gali būti teigiamas arba neigiamas. Pavyzdžiui, vaiko skundas mokytojui yra savotiška jo noro bendrauti su juo pasireiškimas, aštrus noras papasakoti apie save, dažniausiai apie kai kuriuos savo sunkumus ir sunkumus, pirmiausia santykių sferoje. su jį supančiais žmonėmis. Skųsdamasis suaugusiajam vaikas siekia pas jį užuojautos, empatijos ir pagalbos. Visa tai palikti be dėmesio tiesiog neįmanoma. Kai kuriais atvejais užtenka vaiką paglostyti, kad jis nustotų verkšlenti, skųstis nesamais skausmais, kad išvengtų tam tikrų pratimų ar pamokos dalių. Kituose turėtų būti patenkintas jo pozityvaus įvertinimo poreikis, pagarbus požiūris į save. Trečia, padėti organizuoti bendravimą su bendraamžiais, prieš tai paaiškinus elgesio modelius ir taip pašalinant polinkį plėšytis. Visais atvejais mokytojo dalyvavimas padės vaikui įsisavinti santykių su kitais žmonėmis normas. Tačiau kadangi vaikų skundų turinys yra skirtingas, mokytojo požiūris į juos taip pat turėtų skirtis priklausomai nuo jų charakterio.

Didelį vaidmenį formuojant vaikų tarpusavio santykius gali suvaidinti žaidimas, kuris mažam vaikui yra ne tik suaugusiųjų supančio pasaulio pažinimo, bet ir žmogiškųjų santykių mokykla. IN ikimokyklinio amžiausŽaidimas yra viena iš pagrindinių vaikų gyvenimo organizavimo formų, kurios metu vaikai kažkaip veikia vienas kitą, įgyja sau gyvenimo įpročius. Žaidimo veikla įtakoja visų psichikos procesų formavimąsi: savivalę, vaizduotę, vaizdinį mąstymą ir kt. Būtent ši veikla yra pirmaujanti ikimokykliniame amžiuje ir lemia tolimesnį vaiko psichikos vystymosi kelią.

Remdamasis 3-5 metų vaikų psichologijos žiniomis, mokytojas-choreografas turi mokėti teisingai sudaryti choreografijos, ritmoplastikos pamokos planą. Taigi, mokantis piešimo šokių klasėje, įgyjant šokio įgūdžius, muzikinį suvokimą, ritmines ypatybes bei bendraujant su kitais grupės mokiniais, reikia išnaudoti žaidimą kaip pagrindinį šio amžiaus bruožą, kad būtų pasiekti tikslai kiekvienoje atskiroje grupėje.

Savo pamokose vaikams stengiuosi rasti ryšį tarp atskirų lauko žaidimų ir vaizdų su judesiais, pratimais ir šokių užduotimis, kad gaučiau iš mokomų vaikų. norimų rezultatų. Kiekvieną praktinės pamokos dalį reikia pakomentuoti ar įvardinti vaikams suprantamais žodžiais (vaizdais, daiktais, personažais), dažnai patys vaikai siūlo vienokį ar kitokį savo veiksmų apibrėžimą ritmoplastikos (ankstyvosios choreografijos) klasėje.

Muzikos ir šokių pamoka vaikams žaismingai trunka tik 30-50 minučių. Pamokoje vaikai mokosi reikšti emocijas judesiais, lavina vaizduotės mąstymą ir fantaziją, ritmo ir muzikalumo pojūtį, susikaupimą, atmintį. Tačiau būna ir taip, kad bendra emocinė vaikų nuotaika neatsispindi taip, kaip to nori mokytojas, vaikai pradeda blaškytis ir grupės dėmesys tiesiogine prasme išsisklaido jų akyse. Turint tam tikrą patirtį, išeitimi gali tapti atskiri dalykai, kurie yra šokių pamokoje arba mokytojo paruošti tokiam atvejui. Arba tai gali tapti aprangos dalimi (pavyzdžiui, per pamoką ant kilimėlio ar baleto buto numaunama kojinė – tvankios patalpos pretekstu) ir atliekant visus įprastus pratimus naudojant šį daiktą, į kurį vėlgi įtraukiami vaikai. žaidimą ir sutelkia dėmesį kaip į kažką naujo.

Be žaidimų ir pratimų, yra darbo veikla, dar dažniau kartu su mokytoju, kuris veikia ne tik kaip vaikus organizuojantis ir vedantis žmogus, bet ir kaip tiesioginis proceso dalyvis, drausminantis šokių užsiėmimo dalyvius. Pavyzdžiui, šokių žaidimo formoje surinkite daiktus pasibaigus pamokai. Mokytojo dalyvavimas užkerta kelią nepageidaujamam vaikų elgesiui, fiksuoja ir skatina jų tarpines sėkmes, vedančias į galutinį tikslą.

Žinoma, kad tokio amžiaus vaikai vertina savo bendraamžius, orientuodamiesi į suaugusiųjų (tėvų ir mokytojų) nuomonę. Būtent berniukus suaugusieji dažniau vertina neigiamai kaip neklaužadas, įkyrius ir pan.. Merginos, atvirkščiai, labiau atitinka suaugusiųjų reikalavimus, yra malonios, paklusnios, ramios ir pan. Dėl to merginos dažniau nusipelno pagyrimų ir teigiamų įvertinimų. Kalbant apie berniukus, dėl 3-5 metų amžiaus ypatybių dėmesys mokytojo žodžiui išlaikomas ne ilgiau kaip 2 minutes ir pagyrimas ar pastaba turėtų būti konkretesni (faktas - už ką). Pamokoje amžiaus ypatumas „NORIU!“ labiau išryškėja pamokoje, o vaikų choreografo užduotis – priversti jį patikėti savo jėgomis ir gebėjimu judėti mokytojui tinkama linkme. Labai svarbu pasidalyti nesėkme su vaiku arba, jei kas nepasiseka, palaikyti jį atliekant judesius, pasikliaujant tokiomis 3-5 metų psichologijos žiniomis (krizinis perėjimas į " AŠ ESU!" "Aš JAU DIDELIS!").

Apskritai ikimokyklinukai yra kinestetikai, t.y. jiems reikia stengtis, o ne klausytis ar žiūrėti, todėl choreografijos užsiėmimai geriausiai atitinka šį vaikų vystymosi reikalavimą. Vesdamas pamoką tam tikru amžiumi, mokytojas turi atsižvelgti į tai, kad ikimokyklinukai darbštūs išlieka tik apie 12 minučių, jiems reikia dažnai keisti veiklą, keisti dėmesį. Vienų vaikų nuovargį ir kitų aktyvumą pamokos metu galima išlieti į trumpą koncertą, kuris prisideda prie kūrybinių atlikimo įgūdžių, vaidybos įgūdžių ugdymo, nagrinėjamos medžiagos įsiminimo ir įgytų įgūdžių demonstravimo. ritmoplastika. Tuo pat metu verta atsiminti, kad bet kokia improvizacija turėtų būti pagrįsta pasiruošimu, šios technikos nereikėtų naudoti, jei apskritai vaikai dar daug ko neišmoko. Taip pat galite duoti namų darbus „parodyti praeitį ar koncertą tėvams“.

Atskiras vaikų susikaupimo momentas – mokytojo įvaizdis klasėje. tvarkingumas viduje išvaizda, choreografo aprangos kodo atitikimą turėtų palaikyti žodžių tarimo grynumas, aiškumas ir raštingumas, aktyvumas vedant pamoką, taip pat dalyvavimas žaidimo akimirkose, nes įvaizdžiai / personažai yra įmanomi su konkrečiais skiriamaisiais objektais, kurie sutelkia dėmesį. vaikų dėmesys mokytojui.

Ritmoplastika – tai pradinė treniruočių forma, elementarios šokio judesio formų žinios, pirmoji choreografijos mokymo sekcija. Tai daugiausia lemia muzikos kūrinių pasirinkimą. Paprastai muzikinės ištraukos dar nereikalauja gilaus požiūrio į choreografines formas pamokose, todėl jos neturėtų būti pernelyg sudėtingos skambesio, dydžio ir pobūdžio. Tai nesudėtingi lengvos tekstūros maršai, kad mokiniai gerai įsisavintų ritmą. Pratimams ratu naudojamos paprastos polkos su ryškiu ritmu, pavyzdžiui, čekiška polka arba baltarusiška polka „Janka“. Pratybose ratu choreografas dažnai naudoja muzikos tempo keitimą, kuris padeda mokiniams tiksliau suvokti muziką, moko reaguoti į tempo padidėjimą ar sulėtėjimą, staigų perėjimą prie greito ar lėto judesio. Keliant estetinį muzikos suvokimą, ritmą, reikia parinkti muzikinius pasažus, atitinkančius judesius, su šokio prigimtimi, ryškiu skambesiu. Nepamainomas akompaniatoriaus vaidmuo. Jo kūryba turėtų būti vertinama kaip neatsiejama šokio meno mokymosi proceso dalis. Atranka atliekama specialioje muzikinėje medžiagoje, kuri, deja, muzikos bibliotekose yra retenybė ir akompaniatoriaus užduotis yra ne tik surasti tinkamas natas, bet ir iš jų pasirinkti būtent tai, kas naudinga choreografijos pamokoje. . Kartais verta atsigręžti į šiuolaikinius vaikiškus muzikinius kūrinius, kuriuos teks atsirinkti iš klausos, bet galiausiai jie visada pradžiugins vaikus ir gera nuotaika padedantis mokytis pamokos medžiagos. Tarp choreografų yra toks dalykas kaip „kvadratas“. Tai ne kas kita, kaip laikotarpis, susidedantis iš aštuonių ar šešiolikos taktų, ant kurių loginio užbaigtumo statomi šokio judesiai. Ne visus atrinktus valsus, polkas, maršus choreografas gali patvirtinti. Muzikinį repertuarą reikia nuolat papildyti. Iš tiesų, dažnas to paties maršo ar valso skambesys pamokoje lemia mechanišką, neemocinį mokinių pratimų atlikimą. Tačiau per dažnas akompanimento keitimas išsklaido dėmesį, neprisideda prie judesių įsisavinimo ir įsiminimo. Suteikdama tam tikrą tempą, metrą ir ritminį modelį, muzika atskleidžia ir pabrėžia charakteristikos judėjimas, padeda jį įgyvendinti ir tuo pačiu moko vaikus suprasti muzikos prigimties ir judesio prigimties atitikimą

Muzika, judesys ir žodis – šie „trys ramsčiai“ yra ritmoplastikos pamokos pagrindas. Norint suprasti ritmą ir įsiminti daugelį pratimų klasėje, naudojama poetinė akompanimento forma. Tokių trumpų ketureilių pavyzdžių nesunkiai galima rasti internete ir knygose apie edukaciją bei žaidimus lauke, pasirenkant juos studijų temai ir įvairiai naudojant figūrinius judesius. Pavyzdžiui:

Sėskim ir pašokim
Rankenos yra platesnės ir užraktas,
Rankenos yra platesnės ir užraktas,
Pažiūrėkite, kaip galime!
Pasukite į dešinę, pasukite į dešinę
Ir mes pasitempsime...

Pirmųjų dvejų šokio mokymo metų užduotis – derinti kalbą su judesiu ir muzika, išmokyti orientuotis erdvėje ir įsisavinti pagrindinius šokio elementus. 3 metų vaikams pamokoje daug daugiau koncentruojasi šokių žaidimai, o su minimaliu choreografijos turiniu – plojimai, trypimas, apsisukimai. Šiame amžiuje neapsimoka mokyti vaiką šokti. Visų pirma svarbu mokyti, kad vaikai kartotų paskui mokytoją, naršytų erdvėje, bendrautų su kitais vaikais. Taip pat su ankstyvas amžiusŠokėjui svarbu lavinti muzikos klausą ir ritmo pojūtį. Žaidimai padeda lavinti reakciją, greitai įsimena šokio judesius ir derinius.

Būdami 3 metų vaikai mokosi paprastų šokių-etiudų, apvalių šokių su pakartojimais, kad geriau įsimintų, kur vaikai gali atlikti judesius pagal šokio šabloną, kartodami paskui mokytoją. Ir jau nuo 4-5 metų vaikai gali būti mokomi savarankiškai atlikti judesius ir įsiminti šokio tvarką, 5 metų vaikai gali lengvai prisitaikyti prie skirstymo į grupes šokyje (pagal įvaizdžius, lytį, užduotis). Tačiau vis tiek tokiame amžiuje ir apskritai statant šokius vaikams reikia turėti omenyje, kad vaikams lengviau įsiminti ir suprasti siužetinį ir su konkrečiais vaizdais šokį. Inscenizavimo ir mokymosi eskizuose atsiskleidžia gabūs vaikai ir grupių vadovai, o tai padeda choreografui koordinuoti savo veiksmus užsiėmimų ciklo metu. Siekdamas pagerinti užsiėmimų produktyvumą, mokytojas turi aktyviai dirbti su tėvais, atlikti testus ir diagnozuoti jų darbą, analizuoti visos grupės ir kiekvieno vaiko rezultatus.

Apytikslis choreografijos-ritmoplastikos pamokos planas:

3-4 metų vaikai:;
- Pirštų žaidimai: „Šimtakojis“, „Šis pirštas“, „Vienas, du, trys“;
- ritmo žaidimai smulkiosios motorikos įgūdžius: „Pjaustome kopūstus“, „Medžiai“, „Zuikiai“, „Skaisčiai gėlė“, „Vėžlys“, „Dešinė ir kairė“, „Karvė riaumojimas“;
- pažintiniai žaidimai kosmoso tyrinėjimams;
- šokiai-žaidimai ratu: „Viduris“, „Burbulas“;
- pažintiniai žaidimai;
- šokių žaidimai „Khaya-may“, „Karuselės“ (bėgimas ratu), „Gera maudytis upėje“;
- žygiuoti ratu;
- rankų nustatymas ir bėgimas;
- pirštų žaidimas: "Voras";
- darbas ratu „Ratas“, „Brykalochka“;
- tempimas (lenkimas);
- mankšta „Pli“;
- šokių žaidimai: „Vikšrai“, „Vabalas“, „Lemputės“, „Jūsų Didenybė“, „Rattles“;
- tempimas - užlenkimas ("Sumuštinis"), įlinkis ("Krepšelis");
- šokiai-žaidimai „Juokingi šuniukai“, „Kačiukas“, „Gulbės-žąsys“; „Liūtai ir antys“; "Strutis";
- tempimas - skersinis špagatas ("Šaknys", "10 lunatakių");
- teatralizuotas žaidimas su garsais, „Tra-ta-ta“, „Metro staugėjas“;
- Kvėpavimo pratimai(„Kamuolis“, „Žvakė“);
- šokių žaidimas „Asilai“ baigiamajai pamokai.

Taip pat apytiksles tam tikro amžiaus pamokas, meistriškumo klases ir laiką galima peržiūrėti darbo pabaigoje nurodytose svetainėse.

Šį darbą parašiau, remdamasis žiniomis, įgytomis kvalifikacijos kėlimo kursuose „Choreografijos mokytojo profesinių įgūdžių tobulinimas“, būtent pamoka – raidos psichologijos paskaitos / mokytoja Oksana Viktorovna Horošilova /, kompozicijos ir šokio užsiėmimai. inscenizacija vaikams / Ožegina Olga Viktorovna /, atvira pamoka 1 kurso Sankt Peterburgo miesto jaunimo kūrybos rūmų Dunajevskio vardo choreografinis dainų ir šokių ansamblis / mokytoja Lesnikova Svetlana Vasilievna /, taip pat bendravimas su kolegomis ir kvalifikacijos kėlimo kursų dalyviais bei sava darbo su tokio amžiaus vaikais patirtis.

Naudinga literatūra šia tema :

Barenboimas L.A. Vaikų muzikinio ugdymo sistema Carl Orff. – Leningradas: muzika, 1970 m.

Belopolskaya N.L. Express metodas diagnozuojant 3-4 metų vaikus. m// Cogito-Centras, 2008 m

Bondarenko A.K., Matusin A.I. Vaikų mokymas žaidime. M.: Švietimas. 1983 m

Vygotsky L.S. Žaidimas ir jo vaidmuo psichologinėje vaiko raidoje//Psichologijos klausimai. - 1998. - Nr.6

Galiguzova L.N., Smirnova E.O. Bendravimo etapai nuo vienerių iki septynerių metų. M.// Psichologijos klausimai.1992.

Domogatskaya I.E. 3-5 metų vaikų estetinių gebėjimų diagnostikos metodas. M.// Klasika-XXI, 2004 m

Dubrovitskaya S. Lauko žaidimai vaikams nuo 3 iki 7 metų. // Mano kūdikis

Jacques-Dalcroze E. Ritmas. - M .: Klasika, 2001 m

Zatyamina T.A. Muzikinis ritmas. – M.: Globus, 2009 m

Kartašova L. Apie vaikų saviorganizaciją lauko žaidime. //Ikimokyklinis ugdymas. 1981, Nr.11.

Katser O.V., Korotaeva S.A. Muzika. Vaikai. Sveikata. Žaidimo metodika vaikų muzikiniams gebėjimams lavinti. 1, 2 dalis (+2 kompaktiniai diskai) // Kompozitorius, 2008 m

Kolominsky Ya.A. Apie santykius vaikų grupėje. //Ikimokyklinis ugdymas. 1986, Nr.1.

Mantessori M. Ankstyvojo vystymosi nuo 6 mėnesių iki 6 metų metodai. //

Rudneva S. D. Ritmas. - M.: Švietimas, 1972 m

Repina T.A. Grupė darželis ir berniukų bei mergaičių socializacijos procesas. //Ikimokyklinis ugdymas. 1984, Nr.4

Subbotina L. Yu. Mokymasis žaidžiant. Mokomieji žaidimai 5-10 metų. // Praktikumas

Tadžibajeva L. Kolektyvinės veiklos įgūdžių formavimas klasėje. //Ikimokyklinis ugdymas. 1983, Nr.2.

Elkonin D. B. Žaidimo psichologija M. Švietimas 1987 m

Jusupovas G. 3-5 metų amžiaus vaikų savarankiškumo ugdymas // "Ikimokyklinis ugdymas", Nr. 8, 2002, p. 28

Naudingos svetainės šia tema e :

http://

http://www. youtube. com