Valstybinė biudžetinė ugdymo įstaiga
Kulebaki metalurgijos koledžas
Kūno kultūros pamokos metmenys
( aš gerai)
Tema: „Išsamios tinklinio pagrindinių elementų treniruotės“.
Korekcinės sesijos tipas: mokytis naujos medžiagos.
Programa: Išsami programa fizinis lavinimas studentai. 1-11 klasės. Liachas Vladimiras Iosifovičius, Zdanevičius Aleksandras Aleksandrovičius, Švietimas, 2012 m.
Parengta
mokytojas
fizinis lavinimas
Andrejanovas N.V.
Pamokos metmenys fizinis lavinimas.
Pamokos tema: Visapusiškas pagrindinių tinklinio žaidimo elementų mokymas.
Tikslas pamoka: tinklinio populiarinimas tarp mokinių, vaikų įtraukimas į sistemingą kūno kultūrą ir sportą.
Užduotys:
Švietimas:
1. Perdavimo, viršutinio tiesioginio padavimo, puolimo (puolimo) smūgio ir blokavimo technikos tobulinimas.
2. Įvadas į taktikosžaidimai.
3. Greitumo-jėgos savybių, vikrumo, jėgos ištvermės ugdymas.
4. Žinių tikrinimas rubrikoje „Tinklinis“.
sveikatingumo
1. Taisyklingos laikysenos ugdymas.
2. Fizinio aktyvumo savikontrolės mokymas.
Švietimo
1. Valios, savarankiškumo, organizuotumo, disciplinos, dėmesingo požiūrio į bendražygius ugdymas.
Elgesio metodas: grupinės, frontalinės, žaidimų technologijos, integruotos mokymosi technologijos.
Inventorius ir įranga: tinklinio kamuoliai, kabantys kamuoliai, gimnastikos lazda, nešiojamas kompiuteris, multimedijos pristatymas.
Vieta: sporto salė.
Pratimų dozavimas | Organizaciniai ir metodiniai nurodymai |
|
Parengiamoji dalis
Ataskaitų teikimo pamokos tikslai Koviniai pratimai (dešinė, kairė, apskritimas) Ėjimo tipai: Bėgimo tipai: Kvėpavimo pratimai: 1-4 - įkvėpkite, rankomis aukštyn, per šonus 5-8 - iškvėpkite, nuleiskite rankas per šonus | Mokinių pasirengimo tikrinimas Nugara tiesi, pečių ašmenys suploti Įkvėpkite kuo giliau, iškvėpkite lėtai ir sklandžiai |
|
lauko skirstomieji įrenginiai be daiktų I.P. rankos ant diržo, sukamieji galvos judesiai 1-4 - sukamieji galvos judesiai į dešinę 5-8 - sukamieji galvos judesiai į kairę I.P. rankos ant diržo, galva pakreipta: 1 - į priekį 2 - atgal 3 - kairėje 4 - teisingai I.P. kojos kartu, rankos į šonus, rankos kumščiais 1-4 - šepečių sukimasis į vidų 5-8 - sukimasis su šepečiais I.P. - O.S., rankos į šonus 1-4 - sukamieji dilbių judesiai į priekį 5-8 - sukamieji dilbių judesiai atgal I.P. - O.S., rankos į šonus 1-4 - sukamieji rankų judesiai į priekį 5-8 - sukamieji rankų judesiai atgal Tas pats pratimas su šuoliais I.P. kojos platesnės už pečius, pasvirusi į priekį: 1 - į dešinę koją 2 - į kairę koją 3 - viduryje I.P. – O.S. 1 - atsisėskite 2 - iššokti 3 - atsisėskite 4 - iššokti | Šlaitus atlikite sklandžiai Šlaitai lygūs, galva liečia petį, krūtinę Alkūnės 90° krūtinės lygyje Rankų judėjimo amplitudė kiek įmanoma Stenkitės pritraukti kaktą prie kelio, delnais - prie grindų Šokinėkite kuo aukščiau |
|
Sukamieji judesiai rankas „užrakinimo“ padėtyje. Rankų trynimas. Sukamieji kojų judesiai kelių sąnariuose. Sukamieji kojų judesiai čiurnos sąnariuose. | Pratimai atlikti vienas po kito mokytojo nurodymu Stebėkite savo judesių diapazoną |
|
Pagrindinė dalis Mokinių pasiskirstymas pagal „stoteles“. Stoties darbas. Pirmoji „stotis“. Bėgimas staigiai sustojus ir keičiant kryptį. Antroji „stotelė“. Perdavimas iš viršaus dviem rankomis pakabintas ant laido. Trečioji stotis. Kamuolio gavimo iš apačios dviem rankomis pajudėjus imitacija. Ketvirta stotis. Mesti kamuolį virš savęs iki tam tikro aukščio. Penktoji stotis. Pataikyti į pakabintą kamuolį šuolio metu iš vietos. Septintoji stotis. Žaidėjų judesių stebėjimas „kampo puolėjo“ apsaugos metu. Aštunta stotis. Judėjimas ratu, akcentuojant gulint ant pirštų. Varžybinės žaidimo užduotys. Žaidimas „Įeik į aikštę“. Žaidimas „Krentanti lazda“. | Saugokitės greitų krypties pasikeitimų. Atkreipti mokinių dėmesį į kojų ir rankų darbo nuoseklumą. Valdykite rankų jungčių judesius ir savalaikiškumą Stenkitės mesti kamuolį į tą patį aukštį. Stenkitės pataikyti tiksliai į kamuoliuko centrą. Sekite rankos judesį smūgiuodami. Pristatymo peržiūra. Atkreipkite dėmesį į visų zonų žaidėjų judėjimą. Stenkitės nenugrimzti į delnus ir išlaikyti tempą. Laikykitės žaidimo taisyklių. |
|
Baigiamoji dalis Pastatas Pamokos analizė Žinutė d/z Organizuotas išėjimas iš salės | Pamokos pažymiai. Šokinėjimas iš gilaus pritūpimo. |
Savivaldybės švietimo įstaiga
bendrojo išsilavinimo vidurinė mokykla № 2
Atvira pamoka 5 klasėje
konkurso „Metų mokytojas 2009“ miesto etapo metu
Parengė: mokytojas
fizinis lavinimas
Kuklina Zoja Viktorovna
Piatigorskas
2009 m. lapkritis
Abstraktus
kūno kultūros pamoka
SM 2 vidurinės mokyklos 5 klasės mokiniams
Tema: tinklinis
Pamokos tikslai:
formuoti individo fizinę kultūrą;
išplėsti moksleivių funkcionalumą;
ugdyti moralines ir valines savybes;
skatinti psichinių ir individualių asmenybės bruožų vystymąsi.
Pamokos tikslai:
Kamuolio priėmimo ir perdavimo iš apačios technikos mokymas.
Kamuolio priėmimo ir perdavimo iš viršaus vietoje technikos tobulinimas
Greitumo ir koordinacijos gebėjimų ugdymas
Pamokos planas.
Vieta: sporto salė.
Inventorius: krepšinio kamuoliai(pagal mokinių skaičių), kreida, žymekliai: popieriniai puodeliai ir sagos, traškučiai, flomasteris, kamuoliukai.
Dozavimas |
MNG |
||
1. Parengiamoji dalis |
|||
Statyba (mokinių organizavimas į pamoką). "Lygi!" "Dėmesio!" Pasisveikinimas: "Sveiki, vaikinai!" ... Eilės tvarka: "Mokėkite!" ... "Ramiai!" "Lygi!" "Dėmesio!" — Teisingai! Už vadovo "Pirmyn!" "Kovas!" Ėjimas, bėgimas: sulenkite rankas per alkūnes, pereikite prie pagreitinto ėjimo, lengvu bėgimu „Ma-rsh! I.p. - pirštai „spynelėje“; 1-4 - sukamieji judesiai rankomis. I.p. - suspauskite pirštus į kumštį. 1-4 - sukamieji rankų judesiai į priekį; 5-8-sukamieji rankų judesiai atgal. I.p. - rankos ant diržo. 1-4 - šuoliai judant į priekį dešine puse; 5-8 - šuoliai judant į priekį kaire puse. ORU kvėpavimui atkurti. įkvėpkite per nosį, pakelkite rankas aukštyn; iškvėpkite per burną, nuleiskite rankas. |
O.S., išsiaiškinant kiekybinę studentų sudėtį. Nurodykite mokinius atlikti visus pratimus pagal komandą. Nurodykite mokiniams atlikti pratimą. Užduotys, kurias reikia paaiškinti pakeliui. Pateikite nurodymus, kaip išlaikyti atstumą. |
||
Bendrieji lavinimo pratimai su krepšinio kamuoliais. |
|||
I.p. - kamuolys yra žemiau nuleistose rankose. 1-4- tiesios rankos su kamuoliu aukštyn, vaikščiojimas ant kojų pirštų. 5-6- rankos su kamuoliu už galvos, vaikščiojimas ant kulnų |
Mokiniai žaidžia krepšinį, gidas sustoja tam tikroje vietoje (vieta nustatoma pagal lustą). |
||
I.p. - rankos su kamuoliu nuleidžiamos žemyn. 1-2 - į priekį, pakelkite rankas su kamuoliu į viršų, pasilenkite; |
|||
I.p. - kamuolys yra priekyje tiesiomis rankomis. 1 - įtūpstas dešine koja su posūkiu į kairę. 2 - įtūpstas kairė pėda su posūkiu į dešinę. |
Priminkite jums laikytis atstumo. |
||
I.p. - Laikykite kamuolį tiesiai priešais save. 1- siūbuokite dešine koja, judėdami lieskite kamuoliuko pirštą. 1- siūbuokite kaire koja, judėdami palieskite kamuolį pėdos pirštu. |
Laikykite nugarą tiesiai. |
||
2. Pagrindinė dalis . |
|||
Tinklinio žaidėjo stovėsenos atlikimo technika ir judėjimo aikštelėje be kamuolio būdai: atlikti tinklinio žaidėjo poziciją, vėliau imituojant viršutinį kamuolio perdavimą; bėgti veidu į priekį, sustoti prie signalo, imti pradinė padėtis- tinklinio žaidėjo laikysena, bėgimas atbuline eiga, tinklinio laikysena (nuo priekinės linijos iki tinklo ir atgal); šoninis žingsnis į dešinę ir kairę nuo tinklinio aikštelės šoninės linijos į kitą šoninę liniją. |
Remdamiesi priekine linija, dėkite kamuoliukus. Šio pratimo pabaigoje antrieji numeriai paima kamuoliukus ir išsirikiuoja priešais kitą komandą. |
||
Išmokykite kamuolio priėmimo ir perdavimo dviem rankomis iš apačios technikos: užimti tinklinio žaidėjo poziciją, kamuolį laikant ant ištiesintų rankų, kamuoliuką gulint ant riešų, ir atlikti šiuos judesius: (2 pav.) siūbuokite rankas aukštyn ir žemyn bei į šonus; kojų tiesimas ir lenkimas, imituojant apatinę pavarą. pataikyti kamuolį į grindis, po kamuoliuko atšokimo perduoti iš apačios virš savęs ir pagauti kamuolį. (3 pav.) |
Priimant kamuolį, mokinio rankos yra prieš kūną, viena ranka įkišta į kitą, dilbiai išskleidė kamuolio perdavimą. Atkreipkite mokinių dėmesį, kaip nuleisti šepečius. Tai leidžia kiek įmanoma ištiesinti rankas alkūnės sąnariuose. Atliekant perkėlimą rankos dirba tik pečių sąnariuose. |
||
Poromis: pirmasis žaidėjas meta kamuolį į žemam perdavimui tinkamą padėtį, antrasis žaidėjas grąžina kamuolį žemu perdavimu. |
|||
3 . Kamuolio priėmimo ir perdavimo iš viršaus dviem rankomis technikos tobulinimas. Individualūs pratimai: kamuolio perdavimas per save vietoje: iki nurodyto aukščio, keičiant aukštį nuo minimalaus iki didžiausio. pratimai poroje: atlikti viršutinį praėjimą virš savęs, tada viršutinį perdavimą, stovėdamas priešais mokinį; kamuoliuko perkėlimas į stalviršį. (4 pav.) |
Po kelių perdavimų mokiniai keičiasi vaidmenimis |
||
4. Greičio ir koordinacinių gebėjimų ugdymas. Komandos narys stovi ratu, kurio spindulys yra 1 metras. Gavęs signalą, jis meta kamuolį aukštyn, išbėga iš rato, palieka daiktą sutartoje vietoje, grįžta į ratą ir pagauna kamuolį. Antrasis dalyvis meta kamuolį, išbėga iš apskritimo, paima daiktą, grįžta į ratą ir pagauna kamuolį. Laimi tie, kurie greičiau atlieka užduotį ir nenumeta kamuolio. (5 pav.) |
|||
3. Baigiamoji dalis. Konstravimas, trumpas apibendrinimas, namų darbai Laikysenos pratimai, organizuotas išėjimas iš sporto salės |
|||
Ryžiai. vienas |
|||
d mokinių judėjimas žingsniuoja į pradinę padėtį.
judant kaire puse į priekį šoniniais žingsniais
juda dešine puse į priekį šoniniais žingsniais
◘ Mokytojas ● Mokiniai
Ryžiai. keturi
Ryžiai. 5
Literatūra.
1. G.A. Kolodnitsky Užsiėmimų planavimas ir organizavimas. - Bustard, M., 2006 m.
2.G.P.Bogdanov Kūno kultūros pamokos.- Švietimas, 1979 m.
3.A.G.Furmanovas Tinklinis.- Sportas. M., 1983 m
Skyrius: sporto žaidimai
Tema:"Tinklinis. Kamuolio priėmimo ir perdavimo gerinimas"
Klasė: 7A
Pamokos tipas: sujungti
Tikslas: Anksčiau išmoktų technikų įtvirtinimas; kontroliuoti žinias, įgūdžius, fizinė veikla ir ugdyti pagrindines fizines savybes tinklinio pagalba.
Pamokos tikslai:
Edukacinės užduotys(dalyko rezultatai)
1. Tobulinti kamuolio perdavimą iš viršaus, kamuolio perdavimą ir priėmimą iš apačios abiem rankomis.
2. Skatinti mokinių sveikatą tobulinant fizines savybes, koordinacija, jėgos sugebėjimai.
Vystymo užduotys(metasubjekto rezultatai):
1. Formuoti gebėjimą adekvačiai vertinti savo ir kitų elgesį (reguliacinis UUD).
2. Ugdyti gebėjimus identifikuoti ir formuluoti tai, kas išmokta, nustatyti žinių įsisavinimo kokybę ir lygį (reguliacinis UUD).
3. Išugdyti gebėjimą atlikti reikiamus veiksmo koregavimus jį užbaigus, remiantis jo įvertinimu ir atsižvelgiant į padarytas klaidas (reguliacinis UUD).
4. Ugdyti gebėjimą kokybiškai atlikti raiščius (kognityvinis UUD).
Edukacinės užduotys(asmeniniai rezultatai):
1. Formuoti savarankiškumą ir asmeninę atsakomybę už savo veiksmus, instaliaciją ant sveika gyvensena gyvenimas (apsisprendimas, asmeninis UUD).
2. Formuoti ugdomosios veiklos motyvaciją (reiškia formavimą, asmeninį UUD).
3. Formuoti bendradarbiavimo įvairiose situacijose įgūdžius, gebėjimą nekurti konfliktų ir rasti išeitis iš prieštaringų situacijų (moralinė ir etinė orientacija, asmeninis UUD).
Darbo formos: frontalinis, srautinis, grupinis (poromis), individualus.
Inventorius ir įranga: tinklinio kamuoliai, tinklas, švilpukas, chronometras
Vieta: sporto salė
Laidus: Maryčevas P.N., Ovčarenka E.N., Solovjovas M.A.
Planuojami rezultatai
Asmeniniai įgūdžiai | Meta elemento įgūdžiai | Elemento įgūdžiai |
Elgesio klasėje taisyklių, saugos taisyklių laikymasis; Remti bendražygius, kurių fizinis pasirengimas yra nepakankamas; Rodyti aktyvumą, savikontrolę; Ugdyti greičio-jėgos savybes, reakcijos greitį, judesių tikslumą, gebėjimą šokinėti. | Gebėti apibrėžti ir suformuluoti mokymosi užduotį; Gebėti dirbti grupėje, rasti bendrą kalbą; Planuoti savo veiksmus pagal užduotį; Gebėti susidaryti savo nuomonę ir poziciją; Mokėti suformuoti mintines operacijas kiekvienam iš atliekamų tinklinio elementų. | Mokėti atlikti ORU pratimų kompleksą; Mokėti parinkti pratimus atsižvelgiant į būsimus darbus pamokoje; Motorinės patirties įtvirtinimas; Kamuolio davimo ir priėmimo technikos, puolimo smūgio, tinklinio žaidimo gynybinių veiksmų tobulinimas. |
Mokytojo veikla | Studentų veikla | Dozavimas | ||
Statybos, sveikinimai. Tikrina mokinių pasirengimą pamokai, išsako pamokos temą ir tikslą, jos vedimo formas; Kviečia mokinius suformuluoti savo pamokos tikslus ir uždavinius. Sukuria emocinę nuotaiką studijuojant ir kartojant medžiagą, psichologinė mokinių nuotaika artėjančiai pamokai. | klausyk Nustatykite pamokos tikslus ir uždavinius. | Asmeninis: suprasti žinių vertę žmogui ir jas priimti; turėti norą mokytis; stengtis gerai mokytis, teisingai susitapatinti su studento padėtimi. Komunikacinis: klausytis pašnekovo, kurti teiginius, išsakyti savo nuomonę. Reguliavimo: priimti sprendimus ir rinktis edukacinėje, pažintinėje veikloje, geba reikšti nuomonę apie gautos užduoties privalumą. |
||
Klausimas. Vaikinai, kokius tinklinio elementus žinote? Puiku vaikinai. Šiandien tobulinsime dviem rankomis kamuolio perdavimą iš viršaus, priėmimą ir perdavimą iš apačios. Siūlo pratimus,
Rodo pratimus. Atkreipia dėmesį į sukimosi tolygumą, maksimalią sukimosi amplitudę Stebi pečių ir liemens padėtį: nepakreipkite pečių į priekį, liemenį laikykite tiesiai. Atkreipia dėmesį į įtūpstų gylį Atkreipia dėmesį į šuolių aukštį Dėl vykdymo parengiamieji pratimai Nurodo mokiniams stovėti vienas priešais kitą 3 metrų atstumu vienas nuo kito. Padedant labiau pasiruošusiam mokiniui parodo teisingą pratimo atlikimą. Sutelkia mokinių dėmesį į rankų judesius, pilvo raumenų įtraukimą į darbą, Kontroliuoja pratimų vykdymą, individualiai taiso trūkumus, kontroliuoja saugos priemones. Ištiesina tinklelį. | Išklausykite mokytojo klausimus, atsakykite į mokytojo užduotis. Žinių apie TB atnaujinimas Vaikščiojimas salėje 2 žingsnių atstumu kolonoje po vieną: Ant kojų pirštų pakelkite rankas į „užraktą“. Ant kulnų, rankos už nugaros Ritimasis nuo kulno iki kojų pirštų, rankos į šonus, Pusiau pritūpęs, rankos į priekį, Visas pritūpimas, rankos ant kelių. Bėk tolygiu tempu. Atlikite specialų bėgimo pratimai: atgal į priekį Su aukštais klubais Plakdamas blauzdu atgal, Šoninis žingsnis su dešine ir kaire puse, imituojant rankas, perduodančias kamuolį iš viršaus Vaikščiojimas lauko skirstomieji įrenginiai vietoje be daiktų 1. Galvos sukimas. I.P. - rankos ant diržo 1-4 - galvos pasukimas į kairę 1-4 - galvos pasukimas į dešinę 2. Šepečio sukimasis I.P. rankas į „užraktą“ prieš krūtinę 1-4 šepečių pasukimas į dešinę 1-4 šepečių pasukimas į kairę 3. Pečių sukimas. I.P. rankas prie pečių 1-4 sukimasis į priekį 1-4 sukimas atgal 4. Kamieno posūkiai. I.P. - rankos už galvos 1-3 posūkis į kairę, 4-I.P. 1-3 posūkis į dešinę, 4 I.P. 5. Liemens sukimas. I.P. rankas ant diržo 1-3 pasukimas į kairę, 4-I.P., 1-3 pasukimas į dešinę, 4-I.P. 6. Kelių sukimas I.P. - pėdos kartu, keliai šiek tiek sulenkti, rankos susegti kelius - 1-4 pasukimai į kairę, 1-4 į dešinę. 7.Lunges I.P. rankos ant juosmens 1-3 įstūmimas į kairę, 4-I.P., 1-3 įtūps dešinėje, 4-I.P. 8. Šokinėjimas 4 šuoliai į kairę, 4 į dešinę, 4 ant dviejų, 4 į pilną pritūpimą. Atstatymas į koloną iš dviejų judančių parengiamiesiems pratimams su tinklinio kamuoliais 1. Kamuolio metimas dviem rankomis virš galvos. 2. Kamuolio metimai dešinė ranka dėl galvos. 3. Metimai kaire ranka iš už galvos. 4. Metimai ant grindų dviem rankomis. 5. Metimai dešine ir kaire ranka į grindis. Jie susitaria dėl bendros veiklos funkcijų ir vaidmenų pasiskirstymo. Atlikite mokymosi veiksmus, naudodami kalbą savo veiklai reguliuoti. Klausykite, atlikite pratimus. | 8-10 metimų kiekvienas pratimas | Kognityvinis: gauti reikiamą informaciją iš mokytojo pasakojimo, iš savo patirties. Asmeninis: Reguliavimo: Kognityvinis: moka taisyklingai atlikti specialiai – bėgimo pratimus, moka atlikti pratimų kompleksą be daiktų. Reguliavimo: priimti ir išsaugoti mokymosi užduotį atliekant pratimus; veikti atsižvelgdami į mokytojo skirtas gaires; adekvačiai suvokti mokytojo vertinimą; laipsniškai kontroliuoti savo veiksmus, sutelkiant dėmesį į mokytojo nurodymus. |
|
Tikrina teorijos žinias. Rodo teisingą pratimo atlikimą. Prižiūri pratimų vykdymą, atkreipia mokinių dėmesį į klaidas, laiku jas taiso. Atkreipia dėmesį į tinklinio žaidėjo laikyseną ir rankų padėtį perduodant kamuolį. Į rankas peties sąnarys visiškai atlenkti, pirštai ir rankos lydi kamuolį kuo ilgiau Atkreipia dėmesį į tai, kad priimant kamuolį rankos ištiestos į priekį, įsitempusios, rankos sujungtos, kojos sulenktos per kelius, liemuo šiek tiek pasviręs į priekį. Ateinantį judesį pirmiausia pradeda kojos, tiesinant keliais, vėliau rankos. Kamuolys spardomas dilbiu. Po perdavimo ištiesinamos kojos, ištiesiamos rankos praėjimo kryptimi. Atkreipkite dėmesį į kojų darbą. Atskleidžia tipines klaidas, pataiso juos. Teisėjas žaidime, taiso klaidas. | Anksčiau įgytų žinių apie kamuolio perdavimą ir priėmimą dviem rankomis aktualizavimas. Atlikite pratimus, kad pagerintumėte kamuolio perdavimą iš viršaus, kamuolio perdavimą ir priėmimą iš apačios dviem rankomis (poromis) Jie paeiliui keičia vaidmenis.
Mesti kamuolį partneriui, kad jis gautų dviem rankomis iš apačios. Vienas partneris atlieka viršutinį kamuoliuko perdavimą, o kitas gauna du iš apačios. - kamuolio perdavimo iš apačios priėmimas dviem rankomis. Mokomasis tinklinio žaidimas. Anksčiau išmoktų technikų taikymas. | Kognityvinis: Anksčiau įgytų žinių atnaujinimas, be kita ko, remiantis gyvenimiška patirtimi. Reguliavimo: priimti ir išsaugoti mokymosi užduotį atliekant pratimus; priimti mokytojo nurodymą ir griežtai jo vykdyti; atlikti galutinę ir laipsnišką kontrolę. Komunikacinis: moka įvaldyti bendravimo su aplinkiniais žmonėmis būdus, veikimo būdus bendravimo situacijose, stebi vienas kito saugumą. Komunikacinis: Raskite tinkamus elgesio ir bendravimo su partneriais būdus mokymosi ir žaidimų metu Komunikacinis: geba derėtis ir priimti bendrą sprendimą bendroje lošimo veikloje. Reguliavimo: veikti atsižvelgdami į mokytojo skirtas gaires; tinkamai suvokti mokytojo teisėjavimą. |
||
Apibendrinant. | Išsirikiuoti į eilę. Įsiklausykite į mokytojo pastabas ir apibendrinimus. Jie atsako į klausimus. Analizuoti savo darbo rezultatus klasėje. Organizuotas išėjimas iš sporto salės | Reguliavimo: ugdomojo darbo rezultatų įsivertinimas ir abipusis vertinimas, rezultatus koreliuoja su tikslu. Kognityvinis: Analizuoti ir remiantis edukacinės veiklos rezultatais daryti išvadas. Komunikacinis: Jie prieina bendros nuomonės ir suformuluoja savo nuomonę, apibendrina tai, ką išmoko. |
||
Parsisiųsti:
Peržiūra:
Technologinis kūno kultūros pamokos žemėlapis
Skyrius: sporto žaidimai
Tema:
Klasė: 7A
Pamokos tipas: sujungti
Tikslas:
Pamokos tikslai:
Edukacinės užduotys(dalyko rezultatai)
Vystymo užduotys(metasubjekto rezultatai):
Edukacinės užduotys(asmeniniai rezultatai):
Darbo formos:
Inventorius ir įranga:
Vieta: sporto salė
Laidus:
Planuojami rezultatai
Asmeniniai įgūdžiai | Meta elemento įgūdžiai | Elemento įgūdžiai |
Mokytojo veikla | Studentų veikla | Dozavimas | Universali mokymosi veikla |
|
Parengiamoji dalis – 12 min |
||||
klausyk | 1 minutę . | Asmeninis: Komunikacinis: Reguliavimo: |
||
Klausimas. Puiku vaikinai. TB taisyklių kartojimas tinklinio pamokose Siūlo pratimus, paruošiamasis riešas, kelias ir kulkšnis Mokiniams judant ratu, mokytojas yra ratu arba šiek tiek juda į priekį nuo kolonos, paaiškindamas rankų padėtį ir rodydamas pratimus. Rodo pratimus. ragina sekti pirštų padėtį ant kamuolio, rankų lenkimo kampą alkūnės sąnariuose, galvos pakreipimą; Ištiesina tinklelį. | Žinių apie TB atnaujinimas Vaikščiojimas Ant kulnų, rankos už nugaros Pusiau pritūpęs, rankos į priekį, Bėk tolygiu tempu. atgal į priekį Vaikščiojimas lauko skirstomieji įrenginiai vietoje be daiktų 1. Galvos sukimas. I.P. - rankos ant diržo 1-4 - galvos pasukimas į kairę 1-4 - galvos pasukimas į dešinę 2. Šepečio sukimasis 1-4 šepečių pasukimas į dešinę 1-4 šepečių pasukimas į kairę 3. Pečių sukimas. I.P. rankas prie pečių 1-4 sukimasis į priekį 1-4 sukimas atgal 4. Kamieno posūkiai. I.P. - rankos už galvos 5. Liemens sukimas. I.P. rankas ant diržo 6. Kelių sukimas 7.Lunges I.P. rankos ant juosmens 8. Šokinėjimas Parengiamieji pratimai su tinklinio kamuoliu (poromis) | 30 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 20 sek. 10 sek. 5 minutės. 30 sek. 3 min. | Kognityvinis: Asmeninis: realizuoti savo galimybes mokyme; galintis teisti Reguliavimo: geba įvertinti veiksmo atlikimo teisingumą; Atlikus veiksmą, remdamasi jo įvertinimu, atlikti reikiamus koregavimus Kognityvinis: Reguliavimo: |
|
Pagrindinė dalis (žinių atnaujinimas, kamuolio priėmimo ir perdavimo dviem rankomis technikos tobulinimas, tiesioginis atakos smūgis) – 29 min. |
||||
Tikrina teorijos žinias. | Jie paeiliui keičia vaidmenis. Jie sutelkia dėmesį į rankos judesį, rankos padėtį ant kamuolio, atpalaiduota ranka pasiekia kandų smūgį. | 1 minutę. | Kognityvinis: Reguliavimo: Komunikacinis:žinoti kaip Komunikacinis: Komunikacinis: Reguliavimo: |
|
Finalinė dalis – 4 min |
||||
Apibendrinant.Vertina mokinių darbą pamokoje, jų aktyvumą, savarankiškumą. Atspindys: | Išsirikiuoti į eilę. Jie atsako į klausimus. Organizuotas išėjimas iš sporto salės | 2 minutės. 40 sek. 10 sek. 10 sek. | Reguliavimo: Kognityvinis: Komunikacinis: |
Peržiūra:
Technologinis kūno kultūros pamokos žemėlapis
Skyrius: sporto žaidimai
Tema: "Tinklinis. Kamuolio priėmimo ir perdavimo gerinimas"
Klasė: 7A
Pamokos tipas: sujungti
Tikslas: Anksčiau išmoktų technikų įtvirtinimas; kontroliuoti žinias, įgūdžius, fizinį aktyvumą ir ugdyti pagrindines fizines savybes tinklinio pagalba.
Pamokos tikslai:
Edukacinės užduotys(dalyko rezultatai)
1. Tobulinti kamuolio perdavimą iš viršaus, kamuolio perdavimą ir priėmimą iš apačios abiem rankomis.
2. Skatinti mokinių sveikatą ugdant fizines savybes, koordinaciją, jėgos gebėjimus.
Vystymo užduotys(metasubjekto rezultatai):
1. Formuoti gebėjimą adekvačiai vertinti savo ir kitų elgesį (reguliacinis UUD).
2. Ugdyti gebėjimus identifikuoti ir formuluoti tai, kas išmokta, nustatyti žinių įsisavinimo kokybę ir lygį (reguliacinis UUD).
3. Išugdyti gebėjimą atlikti reikiamus veiksmo koregavimus jį užbaigus, remiantis jo įvertinimu ir atsižvelgiant į padarytas klaidas (reguliacinis UUD).
4. Ugdyti gebėjimą kokybiškai atlikti raiščius (kognityvinis UUD).
Edukacinės užduotys(asmeniniai rezultatai):
1. Formuoti savarankiškumą ir asmeninę atsakomybę už savo veiksmus, sveikos gyvensenos nusistatymą (apsisprendimas, asmeninis UUD).
2. Formuoti ugdomosios veiklos motyvaciją (reiškia formavimą, asmeninį UUD).
3. Formuoti bendradarbiavimo įvairiose situacijose įgūdžius, gebėjimą nekurti konfliktų ir rasti išeitis iš prieštaringų situacijų (moralinė ir etinė orientacija, asmeninis UUD).
Darbo formos: frontalinis, srautinis, grupinis (poromis), individualus.
Inventorius ir įranga:tinklinio kamuoliai, tinklas, švilpukas, chronometras
Vieta: sporto salė
Laidus: Maryčevas P.N., Ovčarenka E.N., Solovjovas M.A.
Planuojami rezultatai
Asmeniniai įgūdžiai | Meta elemento įgūdžiai | Elemento įgūdžiai |
Elgesio klasėje taisyklių, saugos taisyklių laikymasis; Remti bendražygius, kurių fizinis pasirengimas yra nepakankamas; Rodyti aktyvumą, savikontrolę; Ugdyti greičio-jėgos savybes, reakcijos greitį, judesių tikslumą, gebėjimą šokinėti. | Gebėti apibrėžti ir suformuluoti mokymosi užduotį; Gebėti dirbti grupėje, rasti bendrą kalbą; Planuoti savo veiksmus pagal užduotį; Gebėti susidaryti savo nuomonę ir poziciją; Mokėti suformuoti mintines operacijas kiekvienam iš atliekamų tinklinio elementų. | Mokėti atlikti ORU pratimų kompleksą; Mokėti parinkti pratimus atsižvelgiant į būsimus darbus pamokoje; Motorinės patirties įtvirtinimas; Kamuolio davimo ir priėmimo technikos, puolimo smūgio, tinklinio žaidimo gynybinių veiksmų tobulinimas. |
Mokytojo veikla | Studentų veikla | Dozavimas | Universali mokymosi veikla |
|
Parengiamoji dalis – 12 min |
||||
Statybos, sveikinimai. Tikrina mokinių pasirengimą pamokai, išsako pamokos temą ir tikslą, jos vedimo formas; Kviečia mokinius suformuluoti savo pamokos tikslus ir uždavinius. Sukuria emocinę nuotaiką studijuojant ir kartojant medžiagą, psichologinė mokinių nuotaika artėjančiai pamokai. | klausyk Nustatykite pamokos tikslus ir uždavinius. | 1 minutę . | Asmeninis: Suvokti žinių vertę žmogui ir jas priimti; turėti norą mokytis; stengtis gerai mokytis, teisingai susitapatinti su studento padėtimi. Komunikacinis: klausytis pašnekovo, kurti teiginius, išsakyti savo nuomonę. Reguliavimo: priimti sprendimus ir rinktis edukacinėje, pažintinėje veikloje, geba reikšti nuomonę apie gautos užduoties privalumą. |
|
Klausimas. Vaikinai, kokius tinklinio elementus žinote? Puiku vaikinai. Šiandien tobulinsime dviem rankomis kamuolio perdavimą iš viršaus, priėmimą ir perdavimą iš apačios. TB taisyklių kartojimas tinklinio pamokose Siūlo pratimus, paruošiamasis riešas, kelias ir kulkšnis Mokiniams judant ratu, mokytojas yra ratu arba šiek tiek juda į priekį nuo kolonos, paaiškindamas rankų padėtį ir rodydamas pratimus. Balsu duoda signalą keisti ėjimą ir bėgimą. Rodo pratimus. Atkreipia dėmesį į sukimosi tolygumą, maksimalią sukimosi amplitudę Stebi pečių ir liemens padėtį: nepakreipkite pečių į priekį, liemenį laikykite tiesiai. Atkreipia dėmesį į įtūpstų gylį Atkreipia dėmesį į šuolių aukštį Atlikdamas parengiamuosius pratimus, jis kviečia mokinius stovėti vienas prieš kitą 3 metrų atstumu vienas nuo kito. Padedant labiau pasiruošusiam mokiniui parodo teisingą pratimo atlikimą. Sutelkia mokinių dėmesį į rankų judesius, pilvo raumenų įtraukimą į darbą, ragina sekti pirštų padėtį ant kamuolio, rankų lenkimo kampą alkūnės sąnariuose, galvos pakreipimą; Kontroliuoja pratimų vykdymą, individualiai taiso trūkumus, kontroliuoja saugos priemones. Ištiesina tinklelį. | Išklausykite mokytojo klausimus, atsakykite į mokytojo užduotis. Žinių apie TB atnaujinimas Vaikščiojimas salėje 2 žingsnių atstumu kolonoje po vieną: Ant kojų pirštų pakelkite rankas į „užraktą“. Ant kulnų, rankos už nugaros Ritimasis nuo kulno iki kojų pirštų, rankos į šonus, Pusiau pritūpęs, rankos į priekį, Visas pritūpimas, rankos ant kelių. Bėk tolygiu tempu. Atlikite specialius bėgimo pratimus: atgal į priekį Su aukštais klubais Plakdamas blauzdu atgal, Šoninis žingsnis su dešine ir kaire puse, imituojant rankas, perduodančias kamuolį iš viršaus Vaikščiojimas lauko skirstomieji įrenginiai vietoje be daiktų 1. Galvos sukimas. I.P. - rankos ant diržo 1-4 - galvos pasukimas į kairę 1-4 - galvos pasukimas į dešinę 2. Šepečio sukimasis I.P. rankas į „užraktą“ prieš krūtinę 1-4 šepečių pasukimas į dešinę 1-4 šepečių pasukimas į kairę 3. Pečių sukimas. I.P. rankas prie pečių 1-4 sukimasis į priekį 1-4 sukimas atgal 4. Kamieno posūkiai. I.P. - rankos už galvos 1-3 posūkis į kairę, 4-I.P. 1-3 posūkis į dešinę, 4 I.P. 5. Liemens sukimas. I.P. rankas ant diržo 1-3 pasukimas į kairę, 4-I.P., 1-3 pasukimas į dešinę, 4-I.P. 6. Kelių sukimas I.P. - pėdos kartu, keliai šiek tiek sulenkti, rankos susegti kelius - 1-4 pasukimai į kairę, 1-4 į dešinę. 7.Lunges I.P. rankos ant juosmens 1-3 įstūmimas į kairę, 4-I.P., 1-3 įtūps dešinėje, 4-I.P. 8. Šokinėjimas 4 šuoliai į kairę, 4 į dešinę, 4 ant dviejų, 4 į pilną pritūpimą.Atstatymas į koloną iš dviejų judančių parengiamiesiems pratimams su tinklinio kamuoliais Parengiamieji pratimai su tinklinio kamuoliu (poromis) 1. Kamuolio metimas dviem rankomis virš galvos. 2. Kamuolio metimas dešine ranka iš už galvos. 3. Metimai kaire ranka iš už galvos. 4. Metimai ant grindų dviem rankomis. 5. Metimai dešine ir kaire ranka į grindis. Jie susitaria dėl bendros veiklos funkcijų ir vaidmenų pasiskirstymo. Atlikite mokymosi veiksmus, naudodami kalbą savo veiklai reguliuoti. Klausykite, atlikite pratimus. | 30 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 10 sek. 20 sek. 10 sek. 5 minutės. 30 sek. 3 min. 8-10 metimų kiekvienas pratimas | Kognityvinis: gauti reikiamą informaciją iš mokytojo pasakojimo, iš savo patirties. Asmeninis: realizuoti savo galimybes mokyme; galintis teisti Reguliavimo: geba įvertinti veiksmo atlikimo teisingumą; Atlikus veiksmą, remdamasi jo įvertinimu, atlikti reikiamus koregavimus Kognityvinis: moka taisyklingai atlikti specialiai – bėgimo pratimus, moka atlikti pratimų kompleksą be daiktų. Reguliavimo: priimti ir išsaugoti mokymosi užduotį atliekant pratimus; veikti atsižvelgdami į mokytojo skirtas gaires; adekvačiai suvokti mokytojo vertinimą; laipsniškai kontroliuoti savo veiksmus, sutelkiant dėmesį į mokytojo nurodymus. |
|
Pagrindinė dalis (žinių atnaujinimas, kamuolio priėmimo ir perdavimo dviem rankomis technikos tobulinimas, tiesioginis atakos smūgis) – 29 min. |
||||
Tikrina teorijos žinias. Rodo teisingą pratimo atlikimą. Prižiūri pratimų vykdymą, atkreipia mokinių dėmesį į klaidas, laiku jas taiso. Atkreipia dėmesį į tinklinio žaidėjo laikyseną ir rankų padėtį perduodant kamuolį. Rankos peties sąnaryje visiškai atlenkiamos, pirštai ir rankos kuo ilgiau lydi kamuolį Atkreipia dėmesį į tai, kad priimant kamuolį rankos ištiestos į priekį, įsitempusios, rankos sujungtos, kojos sulenktos per kelius, liemuo šiek tiek pasviręs į priekį. Ateinantį judesį pirmiausia pradeda kojos, tiesinant keliais, vėliau rankos. Kamuolys spardomas dilbiu. Po perdavimo ištiesinamos kojos, ištiesiamos rankos praėjimo kryptimi. Atkreipkite dėmesį į kojų darbą. Nustato dažniausiai pasitaikančias klaidas ir jas ištaiso. Teisėjas žaidime, taiso klaidas. | Anksčiau įgytų žinių apie kamuolio perdavimą ir priėmimą dviem rankomis aktualizavimas. Atlikite pratimus, kad pagerintumėte kamuolio perdavimą iš viršaus, kamuolio perdavimą ir priėmimą iš apačios dviem rankomis (poromis) Jie paeiliui keičia vaidmenis. Jie sutelkia dėmesį į rankos judesį, rankos padėtį ant kamuolio, atpalaiduota ranka pasiekia kandų smūgį. Mesti kamuolį partneriui, kad jis gautų dviem rankomis iš apačios. Vienas partneris atlieka viršutinį kamuoliuko perdavimą, o kitas gauna du iš apačios. - kamuolio perdavimo iš apačios priėmimas dviem rankomis. Mokomasis tinklinio žaidimas. Anksčiau išmoktų technikų taikymas. | 1 minutę. | Kognityvinis: Anksčiau įgytų žinių atnaujinimas, be kita ko, remiantis gyvenimiška patirtimi. Reguliavimo: priimti ir išsaugoti mokymosi užduotį atliekant pratimus; priimti mokytojo nurodymą ir griežtai jo vykdyti; atlikti galutinę ir laipsnišką kontrolę. Komunikacinis:žinoti kaip savo bendravimo su aplinkiniais žmonėmis būdus, veikimo būdus bendravimo situacijose, stebėti vienas kito saugumą. Komunikacinis: Raskite tinkamus elgesio ir bendravimo su partneriais būdus mokymosi ir žaidimų metu Komunikacinis:geba derėtis ir priimti bendrą sprendimą bendroje lošimo veikloje. Reguliavimo: veikti atsižvelgdami į mokytojo skirtas gaires; tinkamai suvokti mokytojo teisėjavimą. |
|
Finalinė dalis – 4 min |
||||
Apibendrinant.Vertina mokinių darbą pamokoje, jų aktyvumą, savarankiškumą. Atspindys: | Išsirikiuoti į eilę. Įsiklausykite į mokytojo pastabas ir apibendrinimus. Jie atsako į klausimus. Analizuoti savo darbo rezultatus klasėje. Organizuotas išėjimas iš sporto salės | 2 minutės. 40 sek. 10 sek. 10 sek. | Reguliavimo: ugdomojo darbo rezultatų įsivertinimas ir abipusis vertinimas, rezultatus koreliuoja su tikslu. Kognityvinis: Analizuoti ir remiantis edukacinės veiklos rezultatais daryti išvadas. Komunikacinis: Jie prieina bendros nuomonės ir suformuluoja savo nuomonę, apibendrina tai, ką išmoko. |
Pamokos apie kūno kultūrą santrauka.
Mokymo programos skyrius: Sportiniai žaidimai.
Pamokos tema: Tinklinis.
Tikslas pamoka : tinklinio populiarinimas tarp mokinių, mokinių įtraukimas į sistemingą kūno kultūrą ir sportą.
Užduotys:
Švietimas:
1. Pavarų, viršutinio ir apatinio tiesioginio padavimo technikos tobulinimas.
2. Tinklinio žaidimo įgūdžių ir gebėjimų tobulinimas.
3. Greitumo-jėgos savybių, vikrumo, ištvermės ugdymas.
Sveikata:
1. Taisyklingos laikysenos ugdymas.
2. Fizinio aktyvumo savikontrolės mokymas.
Švietimas:
1. Valios, savarankiškumo, organizuotumo, disciplinos, dėmesingo požiūrio į bendražygius ugdymas.
2. Mokinių kolektyvinio veikimo tinklinio žaidime įgūdžių ugdymas.
Elgesio metodas: grupė, priekinė, žaidimas, individualus.
Inventorius ir įranga: tinklinio tinklas, tinklinio kamuoliai, švilpukas.
Vieta: kolegijos sporto salėje.
Laiko praleidimas: 5 pamoka (45 min.)
Mokytojas: Žukova T.V.
TurinysPratimų dozavimas
Organizaciniai ir metodiniai nurodymai
Parengiamoji dalis
12 min
Ataskaitų teikimo pamokos tikslai
Koviniai pratimai (dešinė, kairė, apskritimas)
Ėjimo tipai:
normalus vaikščiojimas
Vaikščiojimas ant kojų pirštų
Vaikščiojimas pėdos išorėje, pėdos vidinėje pusėje
normalus vaikščiojimas
Bėgimo tipai:
Reguliarus bėgimas
Bėgimas su bėgimo ir šokinėjimo pratimais
Kvėpavimo pratimai:
1-4 - įkvėpkite, rankomis aukštyn, per šonus
5-8 - iškvėpkite, nuleiskite rankas per šonus
Mokinių pasirengimo tikrinimas
Nugara tiesi, pečių ašmenys suploti
Įkvėpkite kuo giliau, iškvėpkite lėtai ir sklandžiai
lauko skirstomieji įrenginiai be daiktų
I.P. rankos ant diržo, sukamieji galvos judesiai
1-4 - sukamieji galvos judesiai į dešinę
– sukamaisiais galvos judesiais į kairę
2. I.P. rankos ant diržo, galva pakreipta:
1 - į priekį
2 - atgal
3 - kairėje
4 – teisingai
I.P. kojos kartu, rankos į šonus, rankos kumščiais
1-4 - šepečių sukimasis į vidų
– sukimasis į išorę
I.P. - O.S., rankos į šonus
1-4 - sukamieji dilbių judesiai į priekį
1-4 - sukamieji dilbių judesiai atgal
I.P. - O.S., rankos į šonus
1-4 - sukamieji rankų judesiai į priekį
5-8 - sukamieji rankų judesiai atgal
I.P. kojos platesnės už pečius, pasvirusi į priekį:
1 - į dešinę koją
2 - į kairę koją
3 - viduryje
4 – I.P.
I.P. – O.S.
1 - atsisėskite
2 - iššokti
3 - atsisėskite
4 - iššokti
4x4
4x4
4x4
4x4
4x4
4x4
4x4
Šlaitus atlikite sklandžiai
Šlaitai lygūs, galva liečia petį, krūtinę
Rankos tiesios
Alkūnės 90° krūtinės lygyje
Rankų judėjimo amplitudė kiek įmanoma
Stenkitės pritraukti kaktą prie kelio, delnais - prie grindų
Šokinėkite kuo aukščiau
Specialūs pratimai
Sukamaisiais judesiais rankomis „užrakinimo“ padėtyje.
Rankų trynimas.
Pratimas „gyvatė“.
Sukamieji kojų judesiai čiurnos sąnariuose.
2 minutės
Pratimai atlikti vienas po kito mokytojo nurodymu
Stebėkite savo judesių diapazoną
Pagrindinė dalis
28 min
Kamuolio priėmimo, kamuolio davimo technikos tobulinimas.
Mokinių pasiskirstymas poromis
Dirbti porose.
a.Kamuolio perdavimas iš viršaus dviem rankomis:
- pakelkite kamuolį virš savęs abiem rankomis iš viršaus, tada perduokite partneriui.
b. Kamuolio priėmimas ir perdavimas iš apačios dviem rankomis
Pakelkite kamuolį virš savęs abiem rankomis iš apačios, tada perduokite savo partneriui.
- vienas žaidėjas atlieka smūgį viena ranka į partnerio kojas. Partneris bando paimti kamuolį abiem rankomis iš apačios.
Įsitikinkite, kad pratimai atliekami teisingai.
Mokomasis žaidimas tinklinis su pionierių kamuolio elementais.
Dvipusis edukacinis – mokomasis žaidimas
Laikykitės žaidimo taisyklių.
Žaidimo technikos tobulinimas įvairiose žaidimo situacijose.
Baigiamoji dalis
3 min.
Pastatas
Pamokos analizė
Žinutė d/z
Organizuotas išėjimas iš salės
Pamokos pažymiai.
Pamoka
kūno kultūroje
10 klasės mokiniams
tema "Tinklinis"
Suprojektuotas:
Žukovas N. V.,
fizinis mokytojas
Kultūra ir gyvenimo būdas
MKOU vidurinė mokykla Nr.2
Barabos regionas
Novosibirsko sritis
2014 metai
Trumpa anotacija:kūno kultūros pamokos plėtra skirta 10 klasės mokiniams tema „Tinklinis“. Tinklininkų techninių veiksmų aikštėje ir jos metu tobulinimo pamoka edukacinis žaidimas. Pamoka prisideda prie mokinių koordinacijos, greičio-jėgos gebėjimų ugdymo; ugdo kolektyvizmo, darbo grupėje ir komandoje jausmą.
Tikslas: Pagrindinių fizinių savybių ugdymas tinklinio pagalba
Užduotys:
Švietimo
Tobulinti techninį ir taktinį pasirengimą tinklinio užsiėmimuose
Švietimo
Lavinti mokinių koordinacijos įgūdžius
Ugdykite judrumą ir koordinaciją
Švietimo
Ugdykite komandinio darbo, savitarpio pagalbos jausmą
Ugdykite kantrybę, tikslingumą.
Technologijos: Žaidimų ir sveikatą tausojančios technologijos naudojamos vikrumui, ištvermei ir judesių koordinacijai lavinti sportinis žaidimas tinklinis.
Elgesio metodas: priekinė, tiesioginė, individuali, grupė, žaidimas.
Vieta: Mokyklos sporto salė.
Inventorius: Tinklinio kamuoliukai, tinklinio tinklelis
p/n | Dozavimas | Organizaciniai ir metodiniai nurodymai |
|
Parengiamoji dalis | 10-12 | ||
Organizuotas įėjimas į sporto salę Statyba, ataskaita, sveikinimas. Ataskaitų teikimas apie pamokos tikslus. | 30 sek 30 sek. 30 sek | Budintojas pateikia mokytojui ataskaitą apie klasės pasirengimą pamokai. Atkreipkite dėmesį į laikyseną |
|
Pratimai vietoje | 30 sek | Suaktyvinti mokinių dėmesį |
|
Vaikščiojimas ir jo atmainos stulpelyje po vieną a) ant kojų pirštų, rankos į šoną; b) ant kulnų, rankos ant diržo; c) pusiau pritūpęs rankos ant diržo; d) pritūpęs, rankos ant kelių; e) šokinėjimas pritūpęs, rankos ant kelių | 1 minutę | Atkreipkite dėmesį į laikyseną Nelenkite klubo sąnaryje Laikykis atstumo |
|
Net bėgimas: a) stulpelyje po vieną; b) bėgimas „gyvatėle“ (išilgai aikštelės linijų); c) judesiai („gyvatė“) tinklinio žaidėjo vidurinėje pozoje, šoniniai žingsniai kaire, dešine puse, imituojant kamuolio perdavimą dviem rankomis iš viršaus; d) bėgimas stulpelyje po vieną, šokinėjimas prie krepšinio lentos, paliečiant lentą ranka. | 2 minutės | Mokinių kvėpavimo savikontrolė Laikykis atstumo Rankų, perduodančių kamuolį dviem iš viršaus, imitacija; šokti aukštyn atlikti abiem kojomis |
|
Vaikščiojimas kolonoje po vieną su kvėpavimo atkūrimo pratimu | 30 sek 3-4 kartus | 1-2 - Rankos aukštyn - įkvėpkite 3-4- Pakreipkite į priekį, rankos žemyn - iškvėpkite (balsas) |
|
Lauko skirstomieji įrenginiai, judantys be daiktų: 1) I.p. - rankos į šonus, ranka į kumštį: A) - šepečių sukimasis į priekį; B) - sukimasis su šepečiais atgal; 2) I.p. - rankos į šonus, ranka į kumštį: A) - sukimasis alkūnės sąnaryje į priekį; B) - sukimasis alkūnės sąnaryje atgal; 3) I.p. - rankos į šonus, ranka į kumštį: A) - sukimasis peties sąnaryje į priekį; B) - sukimasis peties sąnaryje atgal; 4) Einant įtūpus, į priekį – į šoną, rankomis remtis į atidengtos kojos kelį. 5) Vaikščiojimas, liemuo į priekį; 6) Ėjimas sūpuoklėmis tiesiomis kojomis: I.p. - rankos į priekį į šonus 1 - žingsnis iš kairės, siūbuokite dešine, palieskite kaire Rankos; 2.- I.p 3. Kaire žingsniuokite, dešine siūbuokite, kaire palieskite Rankos; 4.- I.p | 1min 30sek 12 kartų 12 p. 12 p. 6-8 p. 6-8 p. 6-8 p. | Rūpinkitės savo laikysena teisingas vykdymas pratimai Virvės sukimosi imitacija Judėjimo diapazonas yra platus Būgnininko judesio imitacija Valgymo judesio imitacija Nelenkite pečių į priekį. Laikykite liemenį tiesiai. Kojos kelio sąnaryje – nelenkite, rankomis lieskite grindis. Laikykite rankas į priekį į šonus Nelenkite atraminių ir skraidančių kojų. |
|
Šokinėjimas per (2) gimnastikos suolus: a) I.p. - o.s., suoliukas dešinėje Šokinėja į kairę ir į dešinę Judėjimas į priekį (M ir D); b) I.p. – kojos stovi atskirai virš suolo: Šokite ant suolo, nulipkite - Judėjimas į priekį (D); Šokite aukštyn, prijunkite per suolą Pėdos kartu, nusileidimas – kojų stovėjimas be suoliuko tarp kojų (M). | 30 sek 2 kartus 2 kartus 2 kartus | Nelenkite kojų virš suoliuko kelio sąnaryje, kilnokite rankas iš apačios į viršų. Virš suolo esančios kojos tiesios. Rankų judėjimas vyksta iš apačios į viršų. |
|
Vaikščiojimas su kvėpavimo pratimais | 30 sek laikai | 1-2 - Rankos aukštyn - įkvėpkite 3-4- Pakreipkite į priekį, nuleiskite rankas - iškvėpkite. |
|
Atstatymas sukant vietoje dviem linijomis (5-6 m atstumu viena nuo kitos). | Pratimai atliekami priekyje, poromis. |
||
Pagrindinė dalis | 30-31 | ||
Puolimo smūgio atlikimo technikos tobulinimas. 1. Poromis: a) – meta ir pagauna kamuolį kaire ir dešine Ranka virš galvos. b) - meta kamuolį su atšokusiu kamuoliu nuo grindų kaire ir Dešinė ranka iš už galvos. c) - smūgiuoti į kamuolį dešine (kaire) ranka, Gulėdamas ant delno atidengtas Kairės (dešinės) rankos pakėlimas į priekį, Nukreipkite jį į grindis iš vietos; | 30 sek 30 sek 30 sek | Ranka tiesi, po metimo laisvai juda išilgai kūno Smūgis tiesia ranka Būkite dėmesingi, valdykite kamuolio judėjimą |
|
2) Pratimas poromis: Kitas priima kamuolį iš apačios, nukreipdamas Jo partneris už dar vieną smūgį. | 2-3 min. | Pratimą pageidautina atlikti nuolat, nepagaunant ir neprarandant kamuolio. Galvos krūtinės lygyje skrendantį kamuolį reikia paimti dviem rankomis iš viršaus, diržo lygyje – paimti iš apačios. Po 1-1,5 min. darbą, mokiniai keičiasi vaidmenimis. |
|
3) poromis: (pasirinktis) Vienas studentas metęs kamuolį Atlieka įžeidžiantį smūgį iš vietos, Kitas, paėmęs kamuolį iš apačios, atlieka Pereikite virš galvos ir smūgiuokite Atakuojantis smūgis į partnerį, kuris kartoja pratimą. | 2-3 min. | Priminkite apie teisingą kojų ir rankų darbą. Po 1-1,5 min. darbą, mokiniai keičiasi vaidmenimis. |
|
4) Atakuojantis spyris iš partnerio perdavimo 3 zona, 3 zonos žaidėjas praleidžia du 4 zonos žaidėjas. | 3 min. | ||
5) Atakuojantis smūgis iš partnerio perdavimo 6 zonos žaidėjas meta kamuolį žaidėjui 3 zona, 3 zona žaidėjas su dviem perdavimais Iš viršaus veda į atakuojantį smūgį 2 zonos žaidėjas. | 3 min. | Perėjimas po užduoties atlikimo |
|
Vieno blokavimo atlikimo technikos tvirtinimas 1. Poromis. Žaidėjai yra priešingose pusėse tinklelio pusės. Judėjimas greta Žingsnis ir šokinėjimas į viršų liesti Vienas kito delnai per tinklą. | 3-4r. | Tinklelis pasviręs |
|
2. Poromis. Žaidėjai išsirikiuoja poromis tinklelio pusėse. Vienas, stovi ant grindų su kamuoliu Rankose pašoka, rodo kamuolį ant viršutinio troso nepaleisdamas, Delnais ir stumia kamuolį toliau Vienkartinis blokavimas. | 3-4r. | Būdami pozicijoje prieš tinklą, sekite varžovų veiksmus. Nustatykite tariamo išpuolio vietą. Perkelk ten. Iššokti šiek tiek vėliau nei puolėjas (perduodant kamuolį smūgiuoti vidurine trajektorija). Ištiesina rankas. Pirštai yra plačiai vienas nuo kito, o rankos yra šiek tiek įtemptos ir yra virš tinklelio. Po bloko prisijunkite prie žaidimo. |
|
3) Poromis. Žaidėjai taip pat yra išdėstyti poromis abiejuose tinklelio pusėse. Vienas stovi ant grindų Užmeta kamuolį ant viršutinio tinklo troso, Kitas, pašokęs, pakaitalai Delnais ir stumia kamuolį toliau Priešinga pusė, atlieka Vienkartinis blokavimas. | 3-4r. | Reikia stengtis, kad kamuolys nenuskristų į tavo pusę. Užblokuokite kamuoliuko kelią priešininko pusėje arba virš tinklo. Judamas blokavimas |
|
Tobulėja techninės ir taktinis mokymas tinklinio žaidime. | 9-10 min. | ||
4) Žaidimo užduotis. 6 zonos žaidėjas užtrunka ilgai Viršutinis kamuolio perdavimas į 6 zoną Priešingoje svetainės pusėje. 6 zonos žaidėjas meta kamuolį 3 zonos žaidėjas Top 3 zonos žaidėjas Kamuolio perdavimas veda į puolėją Zonos žaidėjas pataikė 4. 2 zonos žaidėjas priešingoje pusėje Žaidimų aikštelė atlieka kilnojamąjį bloką. Atlikus žaidimo užduotį Taip daro visi žaidėjai Pereikite svetainėje pagal laikrodžio rodyklę. | 3 min. | ||
Dvipusis treniruočių žaidimas | 5 minutės. | Žaidimo technikos tobulinimas įvairiose žaidimo situacijose. Žaisti trimis kamuolio prisilietimais. Antrasis perkėlimas iš zonų 1,6,5 į zoną 3. Iš 3 zonos priveskite 2 ir 4 zonų žaidėjus į puolimo smūgį. Viršutinis tiesioginis padavimas mergaitėms (5-6m atstumu nuo tinklo). |
|
III. | Baigiamoji dalis | ||
1.Statyba 2. Žaidimas dėl dėmesio "Klasė" 3. Pamokos apibendrinimas 4. Namų darbai 5. Organizuotas išėjimas iš sporto salės | 30s 2 minutės. | Organizuotas išėjimas iš salės |